Boží svědek v propasti zla - Život Etty Hillesum

Kód: 7195860

Úplný název:

Boží svědek v propasti zla - Život Etty Hillesum (Bériault Yves): Život Etty Hillesum

Autor a popis:

Bériault Yves, Karmelitánské nakladatelství, 136 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
153 Kč (219 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Díky Etty nalézá světlo a cestu k Bohu mnoho lidí, kteří mají potíže přijmout církev. Bůh totiž není svázán se strukturami žádné církve, je svrchovaně svobodný.
(Jean Vanier)
Etty Hillesum (1914 - 1943) byla mladá holandská Židovka, která zahynula na podzim roku 1943 v Osvětimi. Její deníky a dopisy, jež po válce vyšly knižně, patří mezi nevýznačnější duchovní svědectví 20. století. Uprostřed svého intelektuálního bloudění a v kontextu válečných hrůz objevila Boží přítomnost, tajemný zdroj hluboké lásky a radosti, začala nově vnímat krásu a důstojnost lidského života. Její duchovní cesta je dost atypická. Při svém hledání čerpá jak z judaismu, tak z křesťanství, ani jedno vyznání však a nepřijme bezvýhradně a plně nepraktikuje. Ve svém nitru však postupně objevuje osobního Boha, kterého bez obtíží poznávají židé i křesťané, a objeví i sílu sebedarující lásky, která je silnější než jakékoli zlo, silnější než smrt. Autor napsal svou životopisnou črtu o Etty s jediným přáním - umožnit nám lépe poznat tuto oslovující osobnost, která svou autentičností přitahuje stále nové a nové čtenáře.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Boží svědek v propasti zla - Život Etty Hillesum do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Boží svědek v propasti zla - Život Etty Hillesum.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Boží svědek v propasti zla - Život Etty Hillesum (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Boží svědek v propasti zla - Život Etty Hillesum bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Boží svědek v propasti zla - Život Etty Hillesum doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Křesťanství

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Náboženství / Křesťanství / Boží svědek v propasti zla - Život Etty Hillesum