Braškov - nové naleziště přezleticienu ve středních Čechách

Kód: 8691256

Úplný název:

Braškov - nové naleziště přezleticienu ve středních Čechách (Fridrich Jan, Fridrichová-Sýkorová Ivana): Nové nalezište prezleticienu ve stredních Cechách

Autor a popis:

Fridrich Jan, Fridrichová-Sýkorová Ivana,, Krigl, 286 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
279 Kč (399 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Dvanáct let po objevu a čtyři roky po odchodu jednoho z autorů, dostává se čtenářům do rukou publikace, věnovaná detailnímu zpracování staropaleolitického naleziště Braškov I a II. Kniha je věnována nejstarší historii Braškova, která se začala psát před neuvěřitelnými 750 000 lety. K objevu sídliště staropaleolitických lovců a sběračů na úpatí kopce Horka došlo při stavbě dálnice v r. 1999. Jejím objevitelem byl Jan Fridrich. Jedná se o lokalitu, potvrzující správnost vyčlenění přezleticienu jako středoevropské facie acheullénu s.l. na území současných Čech. Z naleziště silně postiženého postdepozičními vlivy byla získána velká kolekce kamenné štípané industrie (několik tisíc kusů artefaktů) vyrobené z místního buližníku, která umožnila verifikovat úroveň technologické zdatnosti nositelů přezleticienu v návaznosti na detailně provedenou typologickou a morfometrickou analýzu nalezené kolekce kamenné štípané industrie. Výsledky zpracování inventáře této lokality navíc umožnily podstatně lepší komparaci přezleticienu s nalezišti téhož okruhu v Evropě a na Blízkém Východě. Kniha patří do řady základních publikací věnovaných nejstaršímu osídlení Čech a její vydání postupně naplňuje dlouhodobý záměr pracovníků Laboratoře pro výzkum paleolitu, ArÚ AV ČR Praha, v.v.i., zpřístupnit doklady po životě našich nejdávnějších předků jak odborné tak i mírně poučené laické veřejnosti.
Kniha je v pořadí druhá v nové Knižnici České společnosti archeologické, o.p.s.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Braškov - nové naleziště přezleticienu ve středních Čechách do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Braškov - nové naleziště přezleticienu ve středních Čechách.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Braškov - nové naleziště přezleticienu ve středních Čechách (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Braškov - nové naleziště přezleticienu ve středních Čechách bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Braškov - nové naleziště přezleticienu ve středních Čechách doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Braškov - nové naleziště přezleticienu ve středních Čechách