Budoucnost svobody Neliberální demokracie v USA i ve světě (Edice 21. století)

Kód: 2002037

Úplný název:

Budoucnost svobody Neliberální demokracie v USA i ve světě (Edice 21. století) (Zakaria Fareed):

Autor a popis:

Zakaria Fareed, Academia, 276 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
234 Kč (335 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.10.2016 dopoledne. 
 

Budoucnost svobody je jednou z nejdůležitějších knih posledního desetiletí, věnovaných globálním politickým trendům. Všem z nás, kterým leží na srdci budoucnost svobody tohoto světa, dává svou střízlivou analýzou životadárnou, zásadní lekci,“ napsal o knize, která se bleskově proslavila po celém světě, významný harvardský politolog a teoretik demokracie Samuel Huntington, známý především svým konceptem střetu civilizací. Zakaria předkládá obraz světa, jehož problémy zdaleka neřeší pouhé rozšiřování demokracie do všech kontinentů. Činí tak se schopností ukázat v podstatě jednoduché historické vztahy, které už většinou nedokážeme vnímat v jejich souvislostech. Nejde mu však jen o dějinné pozadí, odhalující nejednoznačný vztah demokracie a svobody, ale zejména o to, jak jsou právě pro svobodu - ale i pro funkční a liberální demokracii - důležité právní a ústavní instituce. Na mnoha příkladech ze současnosti dokazuje, že ty jmenované a nevolené bývají mnohdy respektovanější i prospěšnější než ty, které vzešly ze svobodných voleb. Neliberální demokracie se tak může stát v jeho pojetí překážkou, zabraňující šíření svobody, a ne cestou ke svobodě.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Budoucnost svobody Neliberální demokracie v USA i ve světě (Edice 21. století) do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Budoucnost svobody Neliberální demokracie v USA i ve světě (Edice 21. století).
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Budoucnost svobody Neliberální demokracie v USA i ve světě (Edice 21. století) (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Budoucnost svobody Neliberální demokracie v USA i ve světě (Edice 21. století) bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Budoucnost svobody Neliberální demokracie v USA i ve světě (Edice 21. století) doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Budoucnost svobody Neliberální demokracie v USA i ve světě (Edice 21. století)