Bytová politika

Kód: 7419068

Úplný název:

Bytová politika (Kostelecký Tomáš, Lux Martin): Teorie a inovace pro praxi

Autor a popis:

Lux Martin, Kostelecký Tomáš, SLON, 228 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
206 Kč (290 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.10.2016 dopoledne. 
 

Kniha Bytová politika: teorie a inovace pro praxi, jejímž autory jsou Martin Lux a Tomáš Kostelecký je rozdělena do dvou částí. 

První část knihy pojednává o smyslu a obecných principech bytové politiky. Autoři popisují vazby mezi bydlením, trhem a státem. Klasifikují hlavní nástroje bytové politiky, charakterizují konkrétní nástroje bytové politiky ve vybraných evropských zemích, aktuální trendy v bytové politice a v závěru též postupy, pomocí nichž lze bytovou politiku hodnotit z hlediska efektivity a efektivnosti. V této části předkládají i hodnocení stávající bytové politiky v ČR.

Druhá část knihy se věnuje vybraným návrhům inovativních opatření (nástrojů), které by bylo vhodné aplikovat v bytové politice u nás. Jedná se o: sociální a garantované bydlení; celoživotní bydlení a variabilitu bytového fondu; nástroje bytové politiky v ekonomické krizi. U každého nástroje autoři specifikují cílovou skupinu, uvádějí zkušenosti a příklady ze zahraničí, pokud existují, a poté charakterizují a odůvodňují samotný nástroj. Kniha je určena studentům kurzů sociální politiky, bytové politiky, ekonomie bydlení, architektury, urbanismu, sociální geografie a příbuzných oborů. Zaujmout by mohla i zástupce státní správy, regionálních a místních samospráv, případně představitele developerských a investičních společností.

Kniha je doplněna o kontrolní otázky k jednotlivým kapitolám a ilustrace Martina Ferka.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Bytová politika do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Bytová politika.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Bytová politika (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Bytová politika bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Bytová politika doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura