CARISSIME, KDE SE TOULÁTE? Dopisy Jakuba Demla příteli Josefu Ševčíkovi do Babic

Kód: 7272217

Úplný název:

CARISSIME, KDE SE TOULÁTE? Dopisy Jakuba Demla příteli Josefu Ševčíkovi do Babic (Deml Jakub):

Autor a popis:

Deml Jakub, Dauphin, 232 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
206 Kč (278 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Svazek Carissime, kde se touláte? otevírá ediční řadu Korespondence Jakuba Demla (1878–1961), která chce zpřístupnit některé dosud nevydané soubory básníkových dopisů. Dochovaly se jich tisíce desítkám adresátů. Potvrzují těsné spojení Demlova díla a života, ale také vyvracejí představu, že vše, co zažil, vepsal do svého díla nebo že vše, co sepsal, také publikoval. Básnicky silné a dokumentárně cenné listy adresoval nejen známým umělcům (Březina, Bílek, Šalda, Neumann, Weiner, Durych, Nezval, Holan…), ale také přátelům, které „velká“ historie literatury nezná. Patří k nim i kněz a překladatel Josef Ševčík (1857–1911). Dopisy tomuto babickému faráři z let 1904–1911, doplněné úryvky z adresátových odpovědí i dalších korespondencí, zachycují v hrubých rysech příběh Demlovy spolupráce se staroříšským vydavatelem Josefem Florianem. Zároveň dokumentují Demlovo sedmileté putování mezi pěti českomoravskými farnostmi, kterými prošel jako kaplan či administrátor v nemilosti, dokud nebyl předčasně a doživotně penzionován.

Nahlédnout do CARISSIME, KDE SE TOULÁTE? Dopisy Jakuba Demla příteli Josefu Ševčíkovi do Babic Nahlédnout do CARISSIME, KDE SE TOULÁTE? Dopisy Jakuba Demla příteli Josefu Ševčíkovi do Babic

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit CARISSIME, KDE SE TOULÁTE? Dopisy Jakuba Demla příteli Josefu Ševčíkovi do Babic do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s CARISSIME, KDE SE TOULÁTE? Dopisy Jakuba Demla příteli Josefu Ševčíkovi do Babic.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení CARISSIME, KDE SE TOULÁTE? Dopisy Jakuba Demla příteli Josefu Ševčíkovi do Babic (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na CARISSIME, KDE SE TOULÁTE? Dopisy Jakuba Demla příteli Josefu Ševčíkovi do Babic bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S CARISSIME, KDE SE TOULÁTE? Dopisy Jakuba Demla příteli Josefu Ševčíkovi do Babic doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / CARISSIME, KDE SE TOULÁTE? Dopisy Jakuba Demla příteli Josefu Ševčíkovi do Babic