Čas a žití

Kód: 8808401

Úplný název:

Čas a žití (Lauschmann Hynek): Lidstvo na evolucním rozcestí

Autor a popis:

Lauschmann Hynek, SUSA, 130 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
133 Kč (180 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Pozoruhodná kniha překračující hranice mezi vědou a spiritualitou.
Doc. Ing. Hynek Lauschmann, CSc. (*1955) působí v oboru materiálových věd na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze. Programově se hlásí k vědecké metodě a kritickému racionalismu. To mu nebrání aktivně praktikovat demytologizované křesťanství a theravádový buddhismus. Důsledně odmítá obecně přijímaný „zákaz komunikace” mezi vědou a spiritualitou inspirován dílem Pierra Teilharda de Chardin usiluje o syntézu.

K tématu se po Metainformatice (Paseka 1996) vrací v Času a žití. Východiskem je neutěšenost lidské situace, jež má kořeny v přírodě. Řešení spočívá ve spiritualitě chápané jako sebepřesah – transcendence. Aktuálně je pro lidstvo jedinou perspektivní vývojovou linií. Vzniká nový druh homo spiritualis, vyznačující se vysokou mírou empatie a kooperace. Nezbytná vědecká reflexe rozvíjí dvě pojetí času – chronos a kairos. Rámec empirické evidence přesahují teistické a ontologické úvahy interpretující směřování evoluce.
Autorovo myšlení je syntetické, sociální, etické a ekologické. V každém ohledu hledá harmonii a konsensus. Lidstvo vidí jako dílčí proud monumentálního procesu života, zahrnujícího skoro nutně i evolučně pokročilejší formy.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Čas a žití do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Čas a žití.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Čas a žití (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Čas a žití bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Čas a žití doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Filozofie