Řekni ďáblovi ne

Kód: 4290031

Úplný název:

Řekni ďáblovi ne (Karásek Sváťa):

Autor a popis:

Karásek Sváťa, Galén, 0 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
235 Kč (300 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Svatopluk Karásek patří spolu s Charliem Soukupem a Dášou Vokatou k nejvýraznějším písničkářům českého undergroundu, kteří byli komunistickou policií pronásledováni a donuceni k vystěhování z vlasti.
Karáskovo slavné první album Say No to the Devil / Řekni ďáblovi ne poprvé vydal Jiří Pallas v roce 1979 ve svém vydavatelství Šafrán ´78 ve společné produkci s Paulem Wilsonem.
Dnes už jde o klasickou nahrávku českého undergroundu 70. let - a přesto je toto vydání na CD vůbec poprvé přepsáno přímo z originálního pásu Robina Hájka a obsahuje všech šestnáct písní natočených v Praze dne 2. května 1978.
Druhý disk této edice obsahuje Karáskovu desku Řek`s už ďáblovi ne? se záznamem jeho památného vystoupení ve Vratislavi v listopadu 1989 a šesticí studiových nahrávek z roku 1989. Tato deska vychází na CD nyní poprvé. Obsáhlý booklet nabízí průvodní slovo Jaroslava Riedela, fotografie a všechny písňové texty.

OBSAH:
CD 1 / ŘEKNI ĎÁBLOVI NE:
Vy silní ve víře * Kázání o svatbě v Káni galilejské * Podobenství o zrnu a koukolu * Jak stromy volily krále * Ženský jsou fajn * Kázání o zkáze Sodomy a Gomory * Řekni ďáblovi ne * Já jsem ňákej stounavej * Návštěva v pekle * Pavouci * Je pozdě * Proroctví o příchodu Mesiáše * Byl boj * Je lepší na skále život svůj mít * Báby * V nebi je trůn

CD 2 / ŘEK`S UŽ ĎÁBLOVI NE?: Úvod * Řekni ďáblovi ne * Baltazar * Ufoni * Přímluva * Ten den * Žalm
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Řekni ďáblovi ne do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Řekni ďáblovi ne.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Řekni ďáblovi ne (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Řekni ďáblovi ne bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Řekni ďáblovi ne doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Umění

 
Knihkupectví / Umění / Řekni ďáblovi ne