Čeká nás pohroma? - Životní příběh generála tajné služby

Kód: 8742376

Úplný název:

Čeká nás pohroma? - Životní příběh generála tajné služby (Šándor Andor): Životní príbeh generála tajné služby

Autor a popis:

Šándor Andor, Daranus, 224 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
209 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 1.11.2016 dopoledne. 
 

Generál v záloze Andor Šándor... Bezpočet lidí ho zná z médií i z jeho přednášek a naslouchá tomu, co říká elegantní pán v dobře střiženém obleku. A jako by s pořád trochu velitelským držením těla. V angličtině, kterou umí ing. Šándor tak jako u nás málokdo, se tomu říká body language.
Kdekdo se ale musí ptát: Co všechno má už ten člověk za sebou, kromě toho, že vedl před lety vojenskou tajnou službu a že ho dnes známe jako bezpečnostního experta? Čím prošel a kudy se ubíral jeho život? Jaké má přátele? A jaké nepřátele?
Na tyto otázky odpovídá kniha generálových pamětí, která nyní vstupuje na český knižní trh. A nejsou to běžné memoáry s popisem vlastního života od dětství až do moudrého stáří. Šándor své vzpomínky zpestřuje ostrými úvahami, historickými obrazy, někdy až ironickými komentáři a výhledy do možná dost nebezpečné budoucnosti.
Působí dnes, když ho vidíte, jako politik, kterého byste možná rádi volili. Jako muž, co umí odpovídat na otázky. Byl v životě velitelem pěší roty, učitelem angličtiny, vojenským diplomatem, podšéfem a šéfem vojenské rozvědky – v otázkách ozbrojených sil a politiky se skvěle vyzná dodnes. A říká v knize například: „Spoléháme na proslulý článek pět Washingtonské smlouvy, kde se mluví o pomoci členské zemi NATO ze strany jejích spojenců, a nechceme brát v potaz fakt, že spojenci ohroženému státu pomohou v rámci svých možností a svého uvážení. Takže mu třeba mohou poslat vlak s balenou vodou, čtyřicet tisíc přikrývek a bedny s brufenem...“
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Čeká nás pohroma? - Životní příběh generála tajné služby do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Čeká nás pohroma? - Životní příběh generála tajné služby.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Čeká nás pohroma? - Životní příběh generála tajné služby (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Čeká nás pohroma? - Životní příběh generála tajné služby bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Čeká nás pohroma? - Životní příběh generála tajné služby doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Osobnosti a osudy

 
Knihkupectví / Historie / Osobnosti a osudy / Čeká nás pohroma? - Životní příběh generála tajné služby