Centrální poruchy hybnosti

Kód: 7254418

Úplný název:

Centrální poruchy hybnosti (Prof Ivan):

Autor a popis:

Prof Ivan, Triton, 200 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
222 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
 

Soubor prací Ivana Rektora, Ireny Rektorové a dalších pěti autorů představuje úplné a podrobné zpracování daného tématu, shrnuté v sedmi samostatných kapitolách. První kapitola podává komplexní výklad motoriky jako součásti celkové činnosti CNS; navazuje tak na předpokládané základní znalosti z anatomie mozku, vlastní každému absolventovi lékařské fakulty.

Další kapitoly se obsáhle věnují příslušným poruchám: parkinsonskému syndromu, dyskinezím, Wilsonově nemoci, spasticitě, onemocnění prvního a druhého motoneuronu. Poslední kapitola se zabývá neurofyziologickými vyšetřovacími metodami v diagnostice extrapyramidových syndromů. Na konci každé kapitoly je uveden obsáhlý výčet literatury vztahující se k příslušné problematice. Kromě jiných předností této publikace je užitečné, že autoři věnují pozornost všem typům klinických projevů, které doprovázejí uvedená onemocnění. O zajímavých a dosud málo publikovaných údajích z této oblasti se může poučit nejen neurolog, psychiatr a lékař zabývající se rehabilitací, ale rovněž infekcionista, endokrinolog a internista všech specializací. Inspiraci pro běžnou praxi však v knize najdou také lékaři všeobecného zaměření.

Publikace bude užitečná i pro studenty po zdárné zkoušce z anatomie a fyziologie. Kniha se vyznačuje komplexním, moderním pojetím tematiky a lze ji doporučit lékařům, kteří mají nejen hlubší zájem o problematiku, ale chtějí získat i širší teoretický základ pro zkvalitnění své praxe.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Centrální poruchy hybnosti do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Centrální poruchy hybnosti.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Centrální poruchy hybnosti (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Centrální poruchy hybnosti bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Centrální poruchy hybnosti doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Zdravotnictví

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Zdravotnictví / Centrální poruchy hybnosti