Černá díra

Kód: 7381371

Úplný název:

Černá díra (Burns Charles):

Autor a popis:

Burns Charles, BB/art, 363 stran, jazyk - čeština, 2008

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
366 Kč (499 Kč)
  / ks  
koupit
 

Měli jste pocit, že vaše puberta (akné, trapné první sexuální zážitky, úděsné mejdany, odporná chuť laciného alkoholu) byla něco příšerného? Charles Burns vám ve svém zásadním grafickém románu vysvětlí, že to byl ještě čajíček.
Střední škola na americkém maloměstě - to je podle mnoha hororových i jiných autorů (v čele se Stephenem Kingem) pozemská obdoba pekla. Charles Burns tuto představu dovedl do dokonalosti.
Jsme na okraji Seattlu v polovině 70. let 20. století. V době, kdy středoškoláci jsou už rovnýma nohama v sexuální revoluci a kouří marjánku, být hipíkem už sice vyšlo z módy, ale David Bowie je se svými kostýmy přeci jen ještě „trochu moc divnej“.
Do života protagonistů drtivě dopadne nová pohlavně přenosná nemoc, která postihuje jen teenagery a která jim způsobuje různé bizarní mutace: druhá ústa na hrudi, maličké růžky, svlékající se hadí kůže… A bude hůř. Lidé se začnou měnit i uvnitř. A začnou i umírat…
Charles Burns své hypnoticky, děsivě krásné veledílo vytvářel deset let. To zní hrozně, když si ale pozorněji prohlédnete jeho černobílou dokonalost, rafinované symetrie dvoustran, působivá opakování motivů a nevídaně zdařilé zachycení početných postav, spíš se podivíte, jaktože mu to netrvalo let dvacet.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Černá díra do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Černá díra.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Černá díra (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Černá díra bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Černá díra doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Dobrodružství