Černý anděl z Ravensbrücku

Kód: 7222724

Úplný název:

Černý anděl z Ravensbrücku (Hartmann Lukas):

Autor a popis:

Hartmann Lukas, VÍKEND, 304 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
207 Kč (279 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.10.2016 dopoledne. 
 

Příběh Carmen Mory, jež byla po válce odsouzená k smrti jako kolaborantka, podílející se na smrti a mukách žen v koncentračním táboře v Ravensbrücku, kde jí vězenkyně přezdívaly Černý anděl, je životopisným románem. Popisuje mimo jiné dobu, kdy se v Německu rozmáhá nacismus a Carmen prostřednictvím svého snoubence poznává budoucí pohlaváry NSDAP. Podléhá nacistické ideologii a po Röhmově puči a noci dlouhých nožů se vzhledem ke svým kontaktům s funkcionářem SA dostává pod tlak gestapa a stane se agentkou fašistického Německa v Paříži.
Černý anděl - už tato přezdívka vypovídá o dvojí perspektivě, v níž byla Carmen Mory viděna: jako vězenkyně se stala starší bloku a její činnost byla po válce hodnocena velice rozporně. Některé bývalé vězenkyně svědčily v její prospěch, mluvily o tom, jak pomáhala nemocným, statečně se dohadovala s německými doktory a dozorci, obstarávala jídlo a léky, jiné naopak vypovídaly o tom, jak vězenkyně bila, mučila hlady a podílela se i na jejich zabíjení podáváním neznámých injekcí.
Carmen Mory je velmi rozporuplná osobnost a od začátku do konce ji nelze jednoznačně hodnotit. Je to těžce nemocná žena, vzbuzuje lítost i pohoršení. Je odsouzena k smrti spolu s ostatními dozorci a lékaři z Ravensbrücku, ale než je rozsudek vykonán, spáchá v cele smrti sebevraždu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Černý anděl z Ravensbrücku do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Černý anděl z Ravensbrücku.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Černý anděl z Ravensbrücku (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Černý anděl z Ravensbrücku bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Černý anděl z Ravensbrücku doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu