Červená královna

Kód: 7367135

Úplný název:

Červená královna (Ridley Matt):

Autor a popis:

Ridley Matt, Portal, 320 stran, jazyk - čeština, 2007

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
312 Kč (395 Kč)
  / ks  
koupit
 

Kniha předkládá teorii vývoje lidské přirozenosti a sexuality. Anatomie, fyziologie, chování a sociální prostředí všech organismů včetně člověka jsou od základu ovlivněny reprodukčním imperativem. Květiny kvetou a voní, ptáci zpívají, ženy si kupují parfémy a muži drahá auta (a myslí si při tom různé věci) - to vše a mnohem víc se týká toho, jak předat své geny. Řada poznatků o sexuální selekci a jejích důsledcích pro život různých živočichů, především člověka, nám umožní dopátrat se odpovědí na každodenní záhady, které se jeví jako samozřejmé: Proč vůbec existuje sex? Proč má člověk jen dvě pohlaví, a ne tři nebo víc? Jak s tím souvisí existence parazitů nebo predátorů? Je láska racionální? Kde se vzala homosexualita? Proč se boháči žení s krasavicemi?
Kniha je psána čtivě, přístupně a humorně, je určena zájemcům o biologii, psychologii (obzvlášť evoluční), vývoj člověka a všem, kdo se zajímají o to, proč jsme takoví, jací jsme.
Matt Ridley je evoluční biolog, vystudoval zoologii na univerzitě v Oxfordu. Je považován za jednoho z nejlepších současných popularizátorů vědy. Jeho další kniha Původ ctnosti (Portál, 2000) rozvíjí evoluční pohled na lidskou společnost a morálku, v knize Genom (Portál, 2001) se zabývá výkladem současných poznatků z genetiky.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Červená královna do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Červená královna.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Červená královna (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Červená královna bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Červená královna doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Zdraví

 
Knihkupectví / Zdraví / Červená královna