Červený stan

Kód: 7335441

Úplný název:

Červený stan (Diamantová Anita):

Autor a popis:

Diamantová Anita, Leda, 352 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
211 Kč (288 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.10.2016 dopoledne. 
 

Ve Starém zákonu, svatém textu plném osudových dramat, drsného humoru i mocných emocí, zarazí současného čtenáře nezvyklá stručnost nedopovězených příběhů slavných hrdinů. Zápletka je tu vlastně druhotná. Hlavní pozornost se věnuje morálním konfliktům primitivní kmenové tradice a lidským vášním, neboť divoký a vzpurný národ kočovníků teprve vychází na cestu.

Uhrančivý román Anity Diamantové, odbornice na židovské rituály, nás uvádí do života rozsáhlé rodiny patriarchy Jákoba, která čítá dvě manželky a dvě konkubíny, dvanáct synů (zakladatelů izraelských kmenů) a jedinou dceru Dínu. Dína – milovaná dědička rázné matky Ley, přičinlivá učednice porodní báby a pozorná posluchačka hovorů, jež vedou místní ženy v červeném stanu vyhrazeném pro jejich porodní a „nečisté“ dny – líčí svou zkušenost s krutou morálkou vlastního kmene. Ta vede i k dívčině tragédii a útěku do Egypta poté, co se příbuzní krvavě pomstili za Díninu náklonnost k šekemskému princi.

Syrové erotické drama o lásce, zradě a ženské touze nevymizet z dějin ožilo v podání americkožidovské autorky s takovou naléhavostí, že kniha obletěla svět a dočkala se i filmového zpracování.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Červený stan do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Červený stan.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Červený stan (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Červený stan bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Červený stan doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historické romány