Česká polonistická studia: tradice a současnost

Kód: 7286245

Úplný název:

Česká polonistická studia: tradice a současnost (Baron Roman, Madecki Roman, kol.): (filologie - historie - politologie - právo)

Autor a popis:

Baron Roman, Historický ústav AV ČR, v.v.i., 620 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
333 Kč (450 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Češi a Poláci jsou již více než tisíc let sousedy. Z hlediska historie obou národů se tedy jedná o velmi dlouhé období, v němž oba národní celky měly možnost shromáždit řadu zkušeností a poznatků, rovněž o sobě navzájem. V průběhu této doby lze hovořit o historických proměnách modelu česko-polského sousedství, ovlivňování a soužití, jež zahrnovalo období vzájemné spolupráce a inspirace, projevy konkurence i nevraživosti a také časové úseky vyznačující se nezájmem či lhostejností. Výsledkem tohoto dlouhodobého procesu jsou společně sdílené hodnoty a tradice plynoucí z příslušnosti k západnímu civilizačnímu okruhu i ke středoevropskému a zároveň slovanskému prostoru, dále vědomí obdobných historických zkušeností, spjatých především se vznikem vlastní státnosti, následným všestranným rozvojem státu a pozdější úplnou či částečnou ztrátou jeho suverenity, nebo s totalitními ideologiemi 20. století.
Předkládaná monografie Česká polonistická studia: tradice a současnost je kolektivním dílem především českých filologů, historiků, politologů a právníků, kteří se odborně zabývají Polskem a široce pojatými česko-polskými vztahy.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Česká polonistická studia: tradice a současnost do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Česká polonistická studia: tradice a současnost.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Česká polonistická studia: tradice a současnost (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Česká polonistická studia: tradice a současnost bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Česká polonistická studia: tradice a současnost doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Cizí jazyky

 
Knihkupectví / Učebnice / Cizí jazyky / Česká polonistická studia: tradice a současnost