České literární romantično - Synopticko pulzační model kulturního jevu

Kód: 7294733

Úplný název:

České literární romantično - Synopticko pulzační model kulturního jevu (Tureček Dalibor): Synopticko pulzacní model kulturního jevu

Autor a popis:

Tureček Dalibor, Host, 344 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
230 Kč (329 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.10.2016 dopoledne. 
 

Kolektivní monografie badatelů z Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a z Ústavu pro českou literaturu AV ČR, v. v. i., v Praze je pokusem o nový způsob vymezení českého literárního romantismu. Metodologicky vychází z teorie modelování, je inspirována filozofickým myšlením Ladislava Hejdánka a především se opírá o synopticko-pulzační chápání literatury, rozpracované Petrem Zajacem. Romantismus autoři vnímají jako vnitřně dynamickou událost, nepředstavující jednolitý směr, ale tvořící široké spektrum různorodých konstelací a modifikací, které nacházejí v dobové kultuře vratkou rovnováhu ve vztahu k jiným literárním diskursům (především ke klasicismu a realismu) a zároveň interferují s jinými druhy umění (v prvé řadě s malířstvím). Romantické prvky jsou následně shledávány v širokém proudu od samého počátku 19. století až po padesátá léta. Základními konstelacemi se jeví soustředění k romantické poetice, vlastenecká romantika a subjektivní romantismus; do úvahy je konečně ve funkci kontrafaktury brán i biedermeier.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit České literární romantično - Synopticko pulzační model kulturního jevu do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s České literární romantično - Synopticko pulzační model kulturního jevu.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení České literární romantično - Synopticko pulzační model kulturního jevu (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na České literární romantično - Synopticko pulzační model kulturního jevu bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S České literární romantično - Synopticko pulzační model kulturního jevu doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / České literární romantično - Synopticko pulzační model kulturního jevu