Česko-nizozemský slovník

Kód: 7335057

Úplný název:

Česko-nizozemský slovník (Fučíková Renáta,Ježková Alena):

Autor a popis:

Fučíková Renáta,Ježková Alena, Leda, 1185 stran, jazyk - čeština, 2005

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
696 Kč (949 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Česko-nizozemský slovník autorek Máčelové a Spěvákové obsahuje více než 60 000 českých hesel a přes 150 000 nizozemských ekvivalentů. Na našem knižním trhu je nejobsáhlejší.
Zpracování jednotlivých hesel se opírá o bohatý dokladový materiál; kromě obecné slovní zásoby slovník obsahuje i hovorové a slangové výrazy. Hlavním kritériem pro zařazení hesla byla jeho frekventovanost v současném jazyce, navíc byly zařazeny i četné odborné termíny. Vedle moderní terminologie technické, právnické, ekonomické, počítačové a dalších byla velká pozornost věnována především termínům z oblasti botaniky, zoologie a medicíny. U každého hesla je uváděna základní gramatická informace s odkazem na podrobné mluvnické tabulky. Základní gramatická informace nechybí ani u nizozemských ekvivalentů. V rámci hesla jsou uváděna četná slovní spojení a frazeologismy. Součástí slovníku je mluvnický přehled, poznámky k české výslovnosti, poznámky k českým dokonavým a nedokonavým slovesům a seznam nizozemských silných a nepravidelných sloves.
Slovník je určen českým i nizozemským uživatelům, ocení ho především zájemci z řad studentů a učitelů, stane se i nepostradatelnou pomůckou pro tlumočníky a překladatele a určitě si ho oblíbí i zájemci z řad širší veřejnosti.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Česko-nizozemský slovník do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Česko-nizozemský slovník.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Česko-nizozemský slovník (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Česko-nizozemský slovník bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Česko-nizozemský slovník doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Cizí jazyky

 
Knihkupectví / Učebnice / Cizí jazyky / Česko-nizozemský slovník