Cesta Amerikou - Antologie povídek regionálních spisovatelek

Kód: 7294382

Úplný název:

Cesta Amerikou - Antologie povídek regionálních spisovatelek (Pegues Dagmar, Kynčlová Tereza): Antologie povídek amerických regionálních spisovatelek

Autor a popis:

Pegues Dagmar, Kynčlová Tereza, HOST, 240 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
174 Kč (249 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.10.2016 dopoledne. 
 

Z donedávna u nás téměř neznámého literárního žánru americké regionální prózy (literatury místního koloritu), představeného zde povídkami dnes neprávem pozapomenutých spisovatelek přelomu devatenáctého a dvacátého století spjatých s novoanglickým venkovem, Louisianou a New Orleansem, či přímo s mexicko-americkým pohraničím (chicanská literatura), sestavily editorky Dagmar Pegues a Tereza Kynčlová reprezentativní výbor, který doprovodily zasvěcenými studiemi o těchto svébytných literaturách a medailony autorek. Životy těchto spisovatelek se často podobaly tragickým osudům jejich hrdinek na cestě za spravedlivým postavením ve světě. Dnešní pohled, otevřený novými genderovými studiemi, umožnil editorkám odhalit v této zdánlivě „pouze“ prefeministické tvorbě nečekaně moderní, celospolečensky platné a zvláště v povídkách chicanských autorek (od počátku 60. let dvacátého století do současnosti) překvapivě aktuální politické přesahy a nové definice osobní identity.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Cesta Amerikou - Antologie povídek regionálních spisovatelek do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Cesta Amerikou - Antologie povídek regionálních spisovatelek.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Cesta Amerikou - Antologie povídek regionálních spisovatelek (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Cesta Amerikou - Antologie povídek regionálních spisovatelek bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Cesta Amerikou - Antologie povídek regionálních spisovatelek doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Cesta Amerikou - Antologie povídek regionálních spisovatelek