Jak řídit efektivně? / How to Solve the Mismanagement Crisis?

Kód: 7376412

Úplný název:

Jak řídit efektivně? / How to Solve the Mismanagement Crisis? (Adizes Ichak Kalderon): Cesta k trvalé prosperite

Autor a popis:

Adizes Ichak Kalderon, Olympia, 280 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
349 Kč (499 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.10.2016 dopoledne. 
 

Kniha Ichaka Adizese nepatří k úplně nejnovějším, v originálu vyšla již poměrně dávno, nebyla však do dnešní doby do češtiny přeložena a na své aktuálnosti příliš neztrácí. Dokonce možná je v dobách krize takového pohledu zapotřebí více než kdy dříve. Je výrazným příspěvkem do diskuse o teorii řízení podniku. Na rozdíl od mnohých ostatních se Adizes nezaměřuje na managera jako individuum, ba naopak hlavní pozornost dává vhodnému skládání týmu. Individuálním charakteristikám se nevyhýbá, nevěří však v existenci ideálního - "učebnicového manažera". Vedle toho se poměrně intenzivně věnuje i životním cyklům organizací. Výběr vhodných vedoucích pracovníků z těchto fází rozvoje společností také vychází. Je logické, že dynamicky se rozvíjející mladá organizace s 10 zaměstnanci potřebuje jiný styl vedení, než se hodí pro nadnárodní korporaci zaměstnávající tisíce lidí. V textu se okrajově věnuje i diagnostice “zdravotního stavu” organizací a dále léčbou jejích neduhů. Nabízí několik neotřelých řešení, nedává však jednoznačný návod, který by fungoval každému a kdykoliv. Kniha je jen jakousi špičkou ledovce, většina zásadních Adizesových poznatků, obsažených v jeho metodologii, zůstává čtenářům skryta a naznačeny jsou jen její kontury. Dá se říct, že kniha je vlastně jakýmsi úvodem do studia celé metodologie, které jistě za hlubší poznání stojí.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Jak řídit efektivně? / How to Solve the Mismanagement Crisis? do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Jak řídit efektivně? / How to Solve the Mismanagement Crisis?.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Jak řídit efektivně? / How to Solve the Mismanagement Crisis? (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Jak řídit efektivně? / How to Solve the Mismanagement Crisis? bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Jak řídit efektivně? / How to Solve the Mismanagement Crisis? doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Odborná literatura

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Jak řídit efektivně? / How to Solve the Mismanagement Crisis?