Cesta Karla Hynka Máchy

Kód: 9039529

Úplný název:

Cesta Karla Hynka Máchy (Tůma Jan, Kňap Jaroslav): Putování po prírodních krásách a historických zajímavostech Máchovy stezky a jejím okolí

Autor a popis:

Tůma Jan, Kňap Jaroslav,, Karpana, 188 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
104 Kč (149 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.10.2016 dopoledne. 
 

Putování po přírodních krásách a historických zajímavostech Máchovy stezky a jejím okolí
Naše kniha není klasickým turistickým průvodcem, kterých existuje na knižním trhu celá řada. Chce být prostředníkem k pochopení genia loci krajiny, která kdysi nadchla básníka Karla Hynka Máchu, od jehož narození uplynulo 200 let, a po něm mnoho dalších poetů, prozaiků, malířů, přírodovědců, historiků i současných turistů; v neposlední řadě pak chalupářů, kteří dokázali zachovat a zvelebit cenné stavby lidové architektury dávných let.
Na Cestě Karla Hynka Máchy a v jejím okolí najde dnešní poutník vše, co uspokojí jeho zájem o romantiku, dobrodružství a nevšední zážitky. Po celý rok nás zvou úpravná městečka i vesnice s roubenými stavbami. Poznáme středověké hrady, tajemná údolí se starodávnými mlýny, místa dalekých rozhledů, mohutné pískovcové skály porostlé borovými lesy a rozpálené letním sluncem. Půjdeme podél chladivých stružek potoků prodírajících se rozkvetlými loukami, nahlédneme do bizarních roklí s odkazem starých pověstí. Seznámíme se s řadou míst, ke kterým se váže odkaz našich národních dějin.
Nuže tedy - vydejme se do tohoto vzrušujícího i uklidňujícího, radostného i zádumčivého, podivného i objevného koutu naší vlasti. Pojďme tam s cílem poznat, prožít, ale i chránit vše, co nám Máchův kraj nabízí.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Cesta Karla Hynka Máchy do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Cesta Karla Hynka Máchy.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Cesta Karla Hynka Máchy (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Cesta Karla Hynka Máchy bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 1).
 
 
 

S Cesta Karla Hynka Máchy doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Náš svět

 
Knihkupectví / Náš svět / Cesta Karla Hynka Máchy