Cesta poradního kruhu

Kód: 7436061

Úplný název:

Cesta poradního kruhu (Coleová Virginia, Zimmermann Jack): Umení otevrené komunikace

Autor a popis:

Coleová Virginia, Zimmermann Jack, DharmaGaia, 380 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad Ládví
 
 
 
 
 
339 Kč (458 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2016 dopoledne. 
 

COUNCIL čili PORADNÍ KRUH (někdy také kruh otevřené komunikace, rada, shromáždění rady) je metoda komunikace zaměřená na srdce. Když usedáme do poradního kruhu, tak vstupujeme do autentického prostoru sdílení pravdivých příběhů. Mluvíme z hloubi srdce, nasloucháme srdcem a spontánně vyjadřujeme podstatu sdělení. Nehodnotíme, neočekáváme, jsme plně přítomni a vzájemně propojeni bezpečím tradičního kruhu. Setkáváme se jako naši předkové u ohně, poznáváme své přátele a nacházíme sami sebe. Zase se normálně bavíme, bez her a bez masek, jako opravdoví lidé.

Kniha přináší komplexní přehled základních aspektů tradiční metody komunikace nazývané poradní kruh (angl. council). Autoři nás provází praxí poradního kruhu v různých cílových skupinách a odkrývají jeho význam pro různé oblasti života podle tradice kalifornské Ojai Foundation. Text přibližuje historii a kontext vzniku, seznamuje nás se základními principy a představuje hlavní formy poradních kruhů ve vztahu k různým tématům a způsobům jeho využití. Zabývá se také lidmi, kteří poradní kruhy vedou, udržují jejich tradici a dále ji rozšiřují.
Zvláštní kapitoly jsou věnovány používání poradního kruhu a jeho přínosu v práci s dětmi a mládeží, v rodinném prostředí, v partnerském vztahu, ve školních skupinách, v komunitách a ve firemním prostředí. Kniha ukazuje, jak nás může tato prastará jednoduchá technika vrátit ke kořenům lidské komunikace a vnést nové světlo do současných témat našich životů.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Cesta poradního kruhu do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Cesta poradního kruhu.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Cesta poradního kruhu (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Cesta poradního kruhu bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Cesta poradního kruhu doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura