Cesta psychoterapie

Kód: 2620489

Úplný název:

Cesta psychoterapie (Schmidbauer Wolfgang): Od magie k vede

Autor a popis:

Schmidbauer Wolfgang, Portal, 280 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
305 Kč (399 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.10.2016 dopoledne. 
 

 

Jak se přistupovalo k duševnímu utrpení od dob šamanismu, přes antiku až po počátky vědecké psychoterapie? Jak zacházely a zacházejí jiné kultury s psychickým onemocněním? Jak se v průběhu dějin z magických kořenů postupně rozvinula dnešní mnohost psychoterapeutických přístupů?

Wolfgang Schmidbauer vypráví ve své knize fascinující příběh psychoterapie od počátků lidstva až po současnost. Osvětluje četné a často protichůdné aspekty role pomáhajícího od vciťujícího se umělce po striktního vědce, od duchovního vůdce po současného profesionála v pomáhající profesi. Ukazuje slabiny a silné stránky jednotlivých psychoterapeutických škol a směrů a naznačuje potenciál jejich dalšího vývoje. Knihu ocení studenti psychologie a medicíny, psycholové, psychiatři, psychoterapeuti, čtenáři se zájmem o dějiny.

Wolfgang Schmidbauer je německý psycholog a psychoanalytik, zakladatel Institutu pro analytickou skupinovou dynamiku a rodinnou psychoterapii. V současnosti působí jako nezávislý autor, psychoterapeut a výcvikový psychoanalytik v Mnichově. Autor řady knižních titulů. V češtině vyšly v nakladatelství Portál knihy Psychická úskalí pomáhajících profesí a Syndrom pomocníka

 
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Cesta psychoterapie do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Cesta psychoterapie.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Cesta psychoterapie (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Cesta psychoterapie bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Cesta psychoterapie doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Humanitní vědy