Čeští jezuité objevují Nový svět

Kód: 2571670

Úplný název:

Čeští jezuité objevují Nový svět (Zavadil Pavel): Dopisy a zprávy o plavbách, cestách a živobytí z Ameriky, Filipín a Marián (1657–1741)

Autor a popis:

Zavadil Pavel, Argo, 840 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
369 Kč (498 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.10.2016 dopoledne. 
 

Rozsáhlý výbor z korespondence českých jezuitů z let 1657–1741 zahrnuje popisy jejich evropských cest do Itálie a Španělska a výjimečně i do Portugalska, ale především listy ze zámořských misií do tzv. Západních Indií (Karibské oblasti, Mexika, Střední a Jižní Ameriky a do Tichomoří). Barvité a emotivní popisy doslova a do písmene nového světa, do něhož jezuité vstoupili mnohdy jako vůbec první obyvatelé českých zemí, zahrnují i unikátní líčení týdny až měsíce trvajících interkontinentálních plaveb, popisy prostředí a života na americké pevnině, domorodých obyvatel, místní fauny a flóry, klimatu a událostí. Čeští jezuité poznali a popsali prostředí jihoamerických velehor, amazonského pralesa, vyprahlých mexických hor, tropické prostředí palem a pláží na tichomořských ostrovech. V jejich zprávách najdeme rovněž četná pozorování evropské reality: náboženských oslav, soudů, poprav a jiných událostí každodenního městského života v katolické části Evropy.
Tuto unikátní sbírku cestopisných, etnografi ckých a kulturních svědectví z celého tehdy známého světa lze s ohledem na prostorovou i obsahovou pestrost bez nadsázky nazvat „exotickou perlou českého barokního písemnictví“. Její unikátnost tkví i v tom, že se s největší pravděpodobností jedná o nejpočetnější skupinu obyvatel české kotliny, která se vypravila do tolika oblastí celého světa, a hlavně o tom vytvořila rozsáhlé písemné svědectví, které se zčásti dochovalo.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Čeští jezuité objevují Nový svět do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Čeští jezuité objevují Nový svět.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Čeští jezuité objevují Nový svět (hodnotilo 1 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Čeští jezuité objevují Nový svět bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Čeští jezuité objevují Nový svět doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie České a slovenské dějiny

 
Knihkupectví / Historie / České a slovenské dějiny / Čeští jezuité objevují Nový svět