Čeští lvi pod Hindúkušem

Kód: 2061387

Úplný název:

Čeští lvi pod Hindúkušem (Blahuš Petr): Afghánistán - Bohem, prírodou i lidmi zkoušená zeme za ostnatým drátem

Autor a popis:

Blahuš Petr, Naše vojsko, 296 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
489 Kč (699 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.10.2016 dopoledne. 
 

Tato kniha byla napsána proto, aby na rozdíl od podobných, leč vesměs oficiálně zaměřených děl pravdivě ukázala život a podrobnosti nasazení českých vojáků na dnes asi nejnebezpečnějším místě planety. Popisuji ní to, co jsem na vlastní oči viděl a na vlastní kůži zažil během celkem 21 bojových misí, které jsem s našimi i americkými vojáky absolvoval. Ukazuji v ní přípravu na boj i to, jak tráví, daleko od svých blízkých, ten drobet volného času, co mají.
Jak na své blízké vzpomínají a co si o svých úkolech myslí. Lehce s dotýkám i života, výcviku a naturelu jejich amerických kolegů ve zbrani. Přibližuji v ní také setkání s místními lidmi, prostými Afghánci i afghánskými politiky, proti nimž jsou čeští zástupci lidu i přes všechny aféry panensky čistí. Vysvětluji zde také základní rozdíly mezi islámem a křesťanstvím. Významnou částí knihy je i rozbor taktiky povstaleckých skupin - nikoliv jen Tálibánu nebo Al-Káidyů, jejichž kořeny často sahají až do dob mudžahedínské války proti sovětským okupantům (1919-1989) a též na současné metody obrany spojeneckých sil ISAF. Pokud vím, v takové šíři se všech těchto témat dohromady ještě nikdo nechopil, a proto kniha může být dobrým pomocníkem nejen pro zájemce o tento region, jeho historii a tamní kulturu, ale i pro milovníky militárií.

Petr Blahuš, novinář, válečný zpravodaj, cestovatel, tramp a skaut. Od roku 1992 publikuje v mnoha českých i zahraničních médiích. Třikrát byl jako válečný zpravodaj deníku Právo v Afghánistánu, při své poslední návštěvě doprovázel na bojových misích proti Tálibánu nejen české, ale i americké příslušníky speciálních jednotek. Šest let byl příslušníkem Aktivních záloh české armády.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Čeští lvi pod Hindúkušem do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Čeští lvi pod Hindúkušem .
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Čeští lvi pod Hindúkušem (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Čeští lvi pod Hindúkušem bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Čeští lvi pod Hindúkušem doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu