Cestovní náhrady podle zákoníku práce s komentářem a příklady 2013

Kód: 7263795

Úplný název:

Cestovní náhrady podle zákoníku práce s komentářem a příklady 2013 (Hofmannová Eva):

Autor a popis:

Hofmannová Eva, Anag, 240 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
206 Kč (279 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2016 dopoledne. 
 

Zaměstnavatelé se i nadále zaměřují na úspory ve všech činnostech, ve kterých vynakládají nemalé výdaje. Z těchto důvodů je nezbytné v plné míře využívat zákonem dané možnosti pro zahrnování těchto výdajů v co nejvyšší míře do daňově uznatelných nákladů.

Změny v oblasti cestovních náhrad a stravného
Legislativní úprava provedená zákonem č. 365/2011 Sb. přinesla zásadní změny pro oblast cestovních náhrad, které se mj. dotkly poskytování stravného, a to jak tuzemského, tak i zahraničního. Zvýšená pozornost je věnovaná i změnám týkajícím se místa pravidelného pracoviště pro účely poskytování cestovních náhrad.

Praktické řešené příklady
Na jednotlivých příkladech uvedených v publikaci je demonstrován zákonný postup pro zaměstnavatele tak, aby nedocházelo k nesprávnému účtování, byly poskytovány všechny cestovní náhrady, které určuje zákonná úprava, a nedocházelo k nezákonnému postupu. Rovněž pomocí praktických příkladů se čtenář dozví, jaké jsou daňově uznatelné výdaje a z čeho je nezbytné odvést daň a platby pojistného. Vybrané příklady jsou zaměřeny mj. i na promlčecí lhůty pro uplatnění práva zaměstnance na cestovní náhrady s odkazem na občanský zákoník (např. právní úkony, neplatnost, náhrada škody atd.). Další příklady řeší mj. i sledovanou problematiku v oblasti školství.

Dále v publikaci naleznete
Pozornost je v publikaci Cestovní náhrady podle zákoníku práce věnována také různým výkladům, které nejsou v souladu se zákoníkem práce, a uživatelům je doporučen správný postup při řešení sledované problematiky.

Předmětem řešení jsou také možnosti pro poskytování cestovních náhrad i v jiných právních vztazích, pokud bylo jejich poskytování sjednáno s odkazem na zákoník práce, nebo v případě, že tak stanoví zvláštní právní předpis. Obsahuje i vybraná ustanovení zákoníku práce a souvisejících prováděcích předpisů Nové prováděcí předpisy platné pro rok 2013, včetně úplného znění části sedmé zákoníku práce a na něj navazujících paragrafů, jsou součástí této publikace.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Cestovní náhrady podle zákoníku práce s komentářem a příklady 2013 do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Cestovní náhrady podle zákoníku práce s komentářem a příklady 2013.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Cestovní náhrady podle zákoníku práce s komentářem a příklady 2013 (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Cestovní náhrady podle zákoníku práce s komentářem a příklady 2013 bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Cestovní náhrady podle zákoníku práce s komentářem a příklady 2013 doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Odborná literatura

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Cestovní náhrady podle zákoníku práce s komentářem a příklady 2013