Chráněné a ohrožené rostliny - Chráněná krajinná oblast Jeseníky

Kód: 7346158

Úplný název:

Chráněné a ohrožené rostliny - Chráněná krajinná oblast Jeseníky (Bureš Leo): Chránené krajinné oblasti Jeseníky

Autor a popis:

Bureš Leo, Rubico, 320 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
384 Kč (549 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Kniha je určena všem milovníkům krásných a vzácných rostlin, jakož i všem přátelům a obdivovatelům horské přírody; je napsána tak, aby údaje v ní obsažené sloužily současně také odborníkům, botanikům a ochráncům přírody. Které jesenické rostliny jsou chráněné, které ohrožené a které už vyhynuly? Které jsou nejvzácnější a které nejkrásnější? Které z nich nerostou nikde jinde na světě? Kde se vyskytovaly dřív a kde rostou nyní? Jak vypadají a jak vypadá jejich prostředí? Odpovědi naleznete v této knize, v níž jsou podrobně popsány a na několika stech fotografií zobrazeny nejen všechny vzácné a ohrožené druhy rostlin, které v současnosti v CHKO Jeseníky rostou, ale i druhy, které na tomto území rostly dřív, ale z různých příčin se zde už nevyskytují nebo jsou nezvěstné. V knize jsou shrnuty všechny dosavadní informace o dřívějším i současném rozšíření nejvzácnějších rostlin CHKO Jeseníky, jejich významu, míře ohrožení a možnostech záchrany. O obecných aspektech celé problematiky pojednávají úvodní kapitoly.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Chráněné a ohrožené rostliny - Chráněná krajinná oblast Jeseníky do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Chráněné a ohrožené rostliny - Chráněná krajinná oblast Jeseníky.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Chráněné a ohrožené rostliny - Chráněná krajinná oblast Jeseníky (hodnotilo 1 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Chráněné a ohrožené rostliny - Chráněná krajinná oblast Jeseníky bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Chráněné a ohrožené rostliny - Chráněná krajinná oblast Jeseníky doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Příroda

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Příroda / Chráněné a ohrožené rostliny - Chráněná krajinná oblast Jeseníky