Chytila patrola...aneb prostituce za Rakouska i republiky

Kód: 2460379

Úplný název:

Chytila patrola...aneb prostituce za Rakouska i republiky (Lenderová Milena):

Autor a popis:

Lenderová Milena, Karolinum, 222 stran, jazyk - čeština, 2002

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
184 Kč (240 Kč)
  / ks  
koupit
 

Českému čtenáři se poprvé dostává do rukou dílo, kde autorka bez moralizování a hledání senzací představuje prostituci v Českých zemích v dobách rakousko-uherské monarchie a v počátcích Československé republiky. První část knihy je věnována definici prostituce, komentáři literatury a pramenů k tématu a historickému vývoji „nejstaršího řemesla“. Další kapitoly srovnávají jednotlivé druhy prostituce a popisují jejich tři hlavní aktéry: nevěstky, klienty a kuplíře. Závěrečná kapitola se zabývá problematikou vztahu prostituce k pohlavním chorobám. Autorka čerpá z široké škály odborných historických pramenů, z beletrie a velkého množství regionálních studií.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Chytila patrola...aneb prostituce za Rakouska i republiky do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Chytila patrola...aneb prostituce za Rakouska i republiky.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Chytila patrola...aneb prostituce za Rakouska i republiky (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Chytila patrola...aneb prostituce za Rakouska i republiky bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Chytila patrola...aneb prostituce za Rakouska i republiky doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie České a slovenské dějiny

 
Knihkupectví / Historie / České a slovenské dějiny / Chytila patrola...aneb prostituce za Rakouska i republiky