Chytré pohádky z lesní mýtinky - Zvířátka ve světě ekonomie

Kód: 2474373

Úplný název:

Chytré pohádky z lesní mýtinky - Zvířátka ve světě ekonomie (kol.): Zvírátka ve svete ekonomie

Autor a popis:

Skořepovi Eva a Michal, Grada, 88 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
169 Kč (199 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.10.2016 dopoledne. 
 

Veverčák, ptáci pěnkaváci, bobří bratři, mrzutý jezevec, starostlivý jelen a mnoho dalších zvířátek nás zavede na mýtinu u vykotlaného dubu. Jeden od druhého se učí, jak společně žít: proč se nemá krást, kdy je lepší spojit síly s ostatními a práci si dobře rozdělit nebo třeba, jak užitečné je dávat si pozor na nepoctivce. Není to jednoduché. Všechno to pískání, bručení a skřehotání, které v lese slyšíme, přeci něco znamená. Mnohdy je dohadování mezi zvířátky stejně napínavé jako mezi námi lidmi. Budou umět zvířátka dodržovat pravidla, na kterých se společně dohodla? A umíme to my, lidé? Když otevřeme tuhle knížku, možná se od zvířátek my, čtenáři malí i velcí, lecčemu přiučíme. Možná se nám totiž podaří rozpoznat některé ekonomické zákonitosti, které platí po celém světě, tak jako na mýtině u vykotlaného dubu. Pohádky pro pobavení, poučení a společné povídání malých s velkými. Konečně je tu knížka, která pomůže nám rodičům, prarodičům, učitelům a všem dalším dospělákům vysvětlit dětem základní ekonomické zákonitosti. Velmi originálně koncipovaná publikace se - podobně jako Chytré pohádky z městské zahrádky - opírá o dlouholeté zkušenosti obou autorů v oblasti finančního a ekonomického vzdělávání dětí i dospělých. Zdánlivě složitá témata, jako je právní uspořádání společnosti, ochrana vlastnictví, dělba práce, výhody podnikání nebo třeba nástrahy reklamy, jsou v tomto souboru pohádek vysvětlena hravým a jednoduchým způsobem přístupným dětem již předškolního a mladšího školního věku. Důležitou součástí textu jsou také otázky připojené za každým příběhem: vybízejí, aby si malí a velcí čtenáři o daném tématu společně popovídali a nalezli jeho souvislosti ve svém vlastním, skutečném životě.

Nahlédnout do Chytré pohádky z lesní mýtinky - Zvířátka ve světě ekonomie Nahlédnout do Chytré pohádky z lesní mýtinky - Zvířátka ve světě ekonomie

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Chytré pohádky z lesní mýtinky - Zvířátka ve světě ekonomie do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Chytré pohádky z lesní mýtinky - Zvířátka ve světě ekonomie.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Chytré pohádky z lesní mýtinky - Zvířátka ve světě ekonomie (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Chytré pohádky z lesní mýtinky - Zvířátka ve světě ekonomie bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Chytré pohádky z lesní mýtinky - Zvířátka ve světě ekonomie doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Pohádky

 
Knihkupectví / Knihy pro děti a mládež / Pohádky / Chytré pohádky z lesní mýtinky - Zvířátka ve světě ekonomie