Církev, tradice, reforma - Odkaz Druhého vatikánského koncilu

Kód: 7429643

Úplný název:

Církev, tradice, reforma - Odkaz Druhého vatikánského koncilu (Petráček Tomáš): Odkaz Druhého vatikánského koncilu

Autor a popis:

Petráček Tomáš, Vyšehrad, 246 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
238 Kč (298 Kč)
  / ks  
koupit
 

Při výročí uzavření Druhého vatikánského koncilu se specialista na církevní, kulturní a sociální dějiny zamýšlí nad řadou otázek, včetně té základní, jaké je místo koncilu v dějinách církve a západní společnosti druhého milénia. Jak je to s otázkou změny, vývoje, kontinuity a diskontinuity v dějinách církve? Opravdu byl koncil „jenom“ pastorální, nikoliv doktrinální? Co znamenal program hermeneutiky kontinuity a reforma reformy přelomu první a druhé dekády třetího tisíciletí? Kdo, proč a jak připravil a uskutečnil koncil? Jak je to doopravdy s „problematickým“ učením koncilu, například náboženskou svobodou? A kde ve všech těch často velmi lidsky vedených zápasech a sporech hledat vanutí a řízení Ducha a je v možnostech historické vědy se o to pokusit? Jaká jsou měřítka a znamení „úspěšnosti“ církve či „zdravého vývoje“ a může i velká a stabilní církev odumřít a zaniknout? Diskuze o koncilu nabízí možnost dotknout se řady zásadních životních otázek existence církevního společenství a antropologicky univerzálních problémů náboženského života vůbec s přesahy do mnoha dalších disciplín a oborů.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Církev, tradice, reforma - Odkaz Druhého vatikánského koncilu do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Církev, tradice, reforma - Odkaz Druhého vatikánského koncilu.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Církev, tradice, reforma - Odkaz Druhého vatikánského koncilu (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Církev, tradice, reforma - Odkaz Druhého vatikánského koncilu bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Církev, tradice, reforma - Odkaz Druhého vatikánského koncilu doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Ezoterika

 
Knihkupectví / Duše a tělo / Ezoterika / Církev, tradice, reforma - Odkaz Druhého vatikánského koncilu