Civilní právo procesní část první Řízení nalézací

Kód: 7201940

Úplný název:

Civilní právo procesní část první Řízení nalézací (Winterová Alena, Macková Alena):

Autor a popis:

Winterová Alena, Macková Alena, LINDE, 624 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
698 Kč (888 Kč)
  / ks  
koupit
 

Významným impulzem pro aktuální změny civilního procesního práva, které toto vydání učebnice plně zachycuje, bylo přijetí nového občanského zákoníku, zák. č. 89/2012 Sb. Právnická veřejnost právem očekávala, že občanský zákoník bude následován přijetím nového odpovídajícího procesního předpisu, tedy nového občanského (resp. civilního) soudního
řádu. Nestalo se tak. Zákonodárce – v časové tísni – zvolil jiné řešení.
Stávající občanský soudní řád, zákon č. 99/1963 Sb., již dříve mnohokrát novelizovaný, zákonodárce pozměnil a doplnil zákonem č. 293/2013 Sb., o další novelu. Tato aktuální změna jednak uvádí základní procesní předpis do věcného a terminologického souladu s novým občanským zákoníkem, jemuž má sloužit, a zároveň omezuje předmět své úpravy jen na řízení sporné.
Současně byl přijat nový procesní předpis, zákon č. 292/2013 Sb., o zvláštních řízeních soudních. V něm je obsažena právní úprava těch zvláštních (nesporných) řízení, která byla dosud částečně obsažena v občanském soudním řádu a některá nesporná řízení další. Toto rozdělení je teoreticky plně odůvodněno, neboť sporné řízení a nesporné řízení se od sebe principiálně liší.

Základním procesním předpisem v soukromoprávní oblasti zůstává občanský soudní řád. Zákon o zvláštních řízeních soudních je předpisem speciálním, pro nějž občanský soudní řád platí podpůrně.

Cílem autorského kolektivu bylo předložit vysokoškolským studentům a právnické veřejnosti aktualizovaný učební text. Pro velký rozsah nové úpravy jsme se rozhodli dosavadní učebnici rozdělit na dvě části. V předkládané části prvé je vyloženo nalézací řízení. Část druhá později zahrne vykonávací, exekuční a insolvenční řízení.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Civilní právo procesní část první Řízení nalézací do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Civilní právo procesní část první Řízení nalézací.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Civilní právo procesní část první Řízení nalézací (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Civilní právo procesní část první Řízení nalézací bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Civilní právo procesní část první Řízení nalézací doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Humanitní vědy

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Humanitní vědy / Civilní právo procesní část první Řízení nalézací