Člověk Jágr - Hokejová bible

Kód: 8768518

Úplný název:

Člověk Jágr - Hokejová bible (Čermák Petr):

Autor a popis:

Čermák Petr, Imagination of people, 280 stran, jazyk - CZ, 2013

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
209 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
 

Že je Jaromír Jágr sportovním gigantem, který má zlato z olympiády 1998 v Naganu, pyšní se dvěma tituly mistra světa a vlastní dva prsteny za zisk Stanley Cupu s Pittsburgh Penguins, fanoušek hokeje dobře ví. Nejlepšího českého hokejistu všech dob ostatně obdivuje pomalu každý malý kluk. Autor i proto záměrně upouští od běžného životního portrétu výjimečného sportovce, který proslavil Česko více než stovka vládních delegací. Snaží se vstoupit nejlepšímu hokejistovi světa konce minulého a prvních let našeho století a držiteli vysoce prestižního ocenění pro nejužitečnějšího hráče NHL, Hart Trophy za rok 1999, kdy Jágra experti povýšili na úroveň velikánů Wayna Gretzkého i Maria Lemieuxe, do jeho neobyčejně obsažné duše.
JAKÝ JE VLASTNĚ ČLOVĚK? JAKOU PROMĚNU PRODĚLAL?
Jako malý chlapec vysloví sen, že chce být jednou nejlepším hokejistou světa - a on se jím skutečně stane. Kde jsou prameny ojedinělých schopností a kořeny sportovní mimořádnosti.
Jak je možné, že obyčejný venkovský synek, Jarda z Hnidous u Kladna, nejdříve dobyde Ameriku, v Omsku si získá i Rusko a pak v dresu se lvíčkem vyhraje své druhé světové zlato! Podmaní si celý hokejový svět. V NHL se stal hned kapitánem hned tří týmů. Pittsburghu, Washingtonu i New York Rangers a pak, po tříleté pauze, válí opět za Atlantikem jako zamlada v barvách Philadelphie, Dallasu, Bostonu a nyní New Jrsey Devils. A při výluce NHL ještě stačil držet svoje Kladno. Opravdu nevídané.
Stojí za jeho úspěchem stejnojmenný otec, čím obohatil jeho fenomenální geny? Je opravdu největší ženou Jaromírova života maminka, jak se píše?
Čím tak lidsky vyspěl a zmoudřel, jak se vzdělal?
Autor se ptá a také na tyto a jiné otázky odpovídá společně s osobnostmi, kteří s Jaromírem pracovali, jako jeho osobní kouč Marian Jelínek, a hráli, mezi jinými Martin Straka, anebo ho měli možnost blíže poznat. Hovoří o něm osobnosti světového hokeje, včetně Lemieuxe a Gretzkyho, ale také kouč Alois Hadamczik, který v Jaromírovi, hokejovém gladiátoru a umělci, také objevil velké srdce, motivátora a samozřejmě vůdce pro národní tým na zimní olympiádu do Soči 2014. Ano, takový je zřejmě největší český sportovec posledního dvacetiletí, a tak vysoko vidí Jágra autor knihy, která se nyní ke čtenáři dostává v novém doplněném vydání.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Člověk Jágr - Hokejová bible do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Člověk Jágr - Hokejová bible.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Člověk Jágr - Hokejová bible (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Člověk Jágr - Hokejová bible bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Člověk Jágr - Hokejová bible doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Sport

 
Knihkupectví / Volný čas / Sport / Člověk Jágr - Hokejová bible