Co dělá z chlapců muže

Kód: 7436019

Úplný název:

Co dělá z chlapců muže (Stephenson Bret): Duchovní prechodové rituály ve veku nevšímavosti

Autor a popis:

Stephenson Bret, DharmaGaia, 350 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
295 Kč (398 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Kniha amerického transpersonálního psychologa se zabývá zásadním obratem v životě každého muže - a sice jeho přechodem z dětství do dospělosti. Toto vývojové období se podle nejnovějších výzkumů ukazuje být stejně klíčové pro další rozvoj zdravého duševního růstu jako rané a pozdější dětství. Integrální součástí dospívání mladých mužů byly proto ve většině tradičních kultur různé přechodové rituály a iniciace.
Autor otevírá svou strhující knihu popisem situace městské rizikové mládeže v USA a zamýšlí se nad příčinami i formami vzdoru a nepřizpůsobivosti dospívajících chlapců. Ukazuje na spojitosti mezi absencí tradičních přechodových rituálů a rizikovým či delikventním jednáním mladistvých. Objasňuje, do jaké míry naše společnost sebe samu i své děti ochuzuje tím, že je připravuje o možnost ritualizovaného přechodu do dospělosti. V dalších kapitolách pak autor rekonstruuje přechodové rituály a obřady mužské dospělosti tak, aby odpovídaly naší moderní době.
Stephenson se inspiruje různými domorodými tradicemi a snaží se tyto v dnešní (post)moderní společnosti chybějící rituály kompenzovat specifickými technikami, které kromě vyprávění příběhů a rozmanitých uměleckých technik zahrnují také například indiánskou saunu, hledání vize, různé způsoby modlitby, práce s živly a další.

BRET STEPHENSON více než dvacet let pracuje s rizikovou a vysoce rizikovou mládeží v USA. Během své kariéry působil v různých službách a na různých pozicích, jako přednášející se účastnil nesčetných národních i mezinárodních konferencí, workshopů a přednášek. Bližší informace o jeho práci najdete na www.adolescentmind.com.
Kniha je zásadní četbou pro rodiče, pedagogy, prarodiče a kohokoli dalšího, kdo vytváří a ovlivňuje způsoby, jimiž společnost přistupuje k mladým mužům… Stephenson je mistrem prezentace způsobů, jak pomoci chlapcům ‚zabít draka` a dosáhnout tak přínosného, zdravého a úspěšného mužství. Doporučuji tuto knihu z celého srdce!
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Co dělá z chlapců muže do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Co dělá z chlapců muže.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Co dělá z chlapců muže (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Co dělá z chlapců muže bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Co dělá z chlapců muže doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Dítě a rodina