Čtenáři a internauti - Obyvatelé České republiky a jejich vztah ke čtení (2010)

Kód: 7294515

Úplný název:

Čtenáři a internauti - Obyvatelé České republiky a jejich vztah ke čtení (2010) (Trávníček Jiří): Obyvatelé Ceské republiky a jejich vztah ke ctení (2010)

Autor a popis:

Trávníček Jiří, HOST, 192 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
174 Kč (249 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.10.2016 dopoledne. 
 

Kniha přináší výsledky druhého reprezentativního výzkumu čtenářů a čtení v České republice. Ten první proběhl v roce 2007 a jeho výsledky, včetně interpretací, byly představeny v knize Čteme? Obyvatelé České republiky a jejich vztah ke knize (2007). Není pouhým souhrnem statistických údajů o tom, kolik čteme, co čteme, kolik knih kupujeme, jak často chodíme do knihoven, kde si nejčastěji obstaráváme informace o knihách, co má na náš vztah ke knihám největší vliv, jaké časopisy čteme atd. Data ukazují, jak je české čtenářstvo rozloženo, tj. kdo jsou jeho tahouni a kdo ho naopak táhne dolů, kde se nacházejí bariéry a kde má česká čtenářská kultura své silné stránky. Dále je zde čtení nahlíženo v kontextu jiných aktivit — mediálních, pracovních i volnočasových. Specifickým tématem druhého výzkumu je čtení beletrie a čtení v digitálním prostředí. Součástí knihy jsou i rámcující kapitoly o tom, kdy, kde a z jakého důvodu se zrodila beletrie, jakož i jak se mění či nemění čtení pod tlakem nových technologií. Nechybí ani srovnání se čtenářskou kulturou v jiných zemích. Není zřejmě širší a důsažnější kulturní stopy než čtení. Čtení toho o nás ví hodně, takže není od věci vědět i něco o něm.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Čtenáři a internauti - Obyvatelé České republiky a jejich vztah ke čtení (2010) do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Čtenáři a internauti - Obyvatelé České republiky a jejich vztah ke čtení (2010).
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Čtenáři a internauti - Obyvatelé České republiky a jejich vztah ke čtení (2010) (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Čtenáři a internauti - Obyvatelé České republiky a jejich vztah ke čtení (2010) bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Čtenáři a internauti - Obyvatelé České republiky a jejich vztah ke čtení (2010) doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Čtenáři a internauti - Obyvatelé České republiky a jejich vztah ke čtení (2010)