Čtyři kvartety

Kód: 2571210

Úplný název:

Čtyři kvartety (Eliot T. S.):

Autor a popis:

Eliot T. S., Argo, 60 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
139 Kč (188 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2016 dopoledne. 
 

Čtyři kvartety jsou básnickou meditací o bytí v čase, mnohoznačnou, rafinovaně vystavěnou kompozicí, která patří k vrcholům světové poezie. Ve čtyřech vzájemně propojených oddílech – Burnt Norton, East Coker, The Dry Salvages a Little Giding – se v symbolických obrazech a hojných aluzích na východní i západní myšlení splétají duchovní, filozofická a osobní témata celou básní přitom prostupuje motiv nezachytitelnosti přítomného okamžiku, který je i není a nemá začátek ani konec.

Martin Hilský (*1943) je přední český anglista a překladatel, profesor anglické literatury na FF UK. Je držitelem mnoha ocenění, mezi nimiž vyniká Cena Josefa Jungmanna, Státní cena za překladatelské dílo či Řád britského impéria. Vedle kompletního díla Williama Shakespeara přeložil a zasvěceným komentářem doprovodil řadu dalších angloamerických velikánů, namátkou D. H. Lawrence, J. Steinbecka, J. M. Syngea – či právě T. S. Eliota.

T. S. Eliot (1888–1965) je mnohými považován za největšího angloamerického básníka 20. století. Jeho básnické a kritické dílo je ztělesněním literárního modernismu, zároveň ovšem vychází z hluboce procítěné, promyšlené a výsostně reflektované literární tradice, sahající přes anglické metafyzické básníky či Dantovu poezii až k velkým starověkým textům. Roku 1948 získal Nobelovu cenu za literaturu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Čtyři kvartety do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Čtyři kvartety.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Čtyři kvartety (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Čtyři kvartety bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Čtyři kvartety doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé