Cuba - Záštita japonského meče / Tsuba - Japanese Sword Guard

Kód: 2547973

Úplný název:

Cuba - Záštita japonského meče / Tsuba - Japanese Sword Guard (Zeman Jakub):

Autor a popis:

Zeman Jakub, Bušidó, 160 stran, jazyk - CZ, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
693 Kč (990 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Publikace Cuba, záštita japonského meče vydávané společností Bušidó: Ojedinělá publikace, popisující z historického, technologického kunsthistorického úhlu pohledu záštitu na japonský meč (cuba), jejíž námět je jakýmsi oknem do duchovního a estetického světa dávných Japonců. Rozsáhlé zpracování námětů seznamuje čtenáře s japonskou i čínskou historií, mytologií, literaturou, poezií, a vytváří tím náhled do duchovního světa starého Japonska. Přírodní náměty často nesou kulturně ukotvený význam, stejně jako stylizovaný zdánlivě abstraktní dezén, nesoucí ve většině případů konkrétní, většinou pozitivní a blahopřejnou symboliku. Ostatně se zpodobňovanými náměty se nesetkáváme toliko na mečovém příslušenství, ale i v malbě, na pracích v laku, necuke či na nepřeberných dalších projevech kreativity japonského umění či užitého umění, proto může být zpracování k užitku i badatelům a sběratelům jiných typů asiatik než pouze popisovaných mečových záštit.
Přínosným je i rozsáhlé zpracování technologické, popisující nepřebernou škálu materiálů, speciálních slitin a výzdobných technik, v mnoha případech mimo Japonsko opublikovaných vůbec poprvé a leckdy korespondující s technikami, nově objevenými v moderním šperku. Publikace obsahuje dosud nepublikované záštity včetně několika mistrovských děl nejvyšší úrovně z předních českých soukromých sbírek včetně bývalé kolekce profesora L.Jisla.

Autorem textu je japanolog Jakub Zeman, který se problematikou zabýval řadu let jako kurátor mimoevropských sbírek Národní galerie, fotografkou je Mgr. Ivana Matějková - Havlíková, mezinárodně respektovaná tvůrkyně, která se navýsost mistrně zhostila nafotografování municiózních exponátů také pro své bohaté zkušenosti s fotografií šperku. Příloha obsahuje historii školy Kinai z Ečizenu od R. Banerta a mimo japonštinu v tomto rozsahu poprvé opublikovaný ucelený slovník technických termínů se vztahem k mečovému příslušenství. Kromě mečových záštit prezentuje i několik příkladů japonských mečů vysoké sběratelské úrovně. Znamenitá úroveň fotografií a zdařilá grafická úprava na křídovém papíře.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Cuba - Záštita japonského meče / Tsuba - Japanese Sword Guard do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Cuba - Záštita japonského meče / Tsuba - Japanese Sword Guard.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Cuba - Záštita japonského meče / Tsuba - Japanese Sword Guard (hodnotilo 1 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Cuba - Záštita japonského meče / Tsuba - Japanese Sword Guard bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Cuba - Záštita japonského meče / Tsuba - Japanese Sword Guard doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Vojenské zbraně

 
Knihkupectví / Military / Vojenské zbraně / Cuba - Záštita japonského meče / Tsuba - Japanese Sword Guard