Curricula

Kód: 7272398

Úplný název:

Curricula (Listopad František):

Autor a popis:

Listopad František, Dauphin, 72 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
141 Kč (198 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 2.11.2016 dopoledne. 
 

Kdo mě zná (myslím na verše), případně mě nepozná. Kdo mě nezná (myslím na verše), snad mě nějakým způsobem rozpozná. Curricula čili Příprava minulosti je lehkou knížkou o těžkých věcech. Jsou to, abych tak řekl, errata životních incidentů, errata také v tom smyslu, čemu se verše jakoby omylem vyhýbají. Každá výhybka, dribl?, přetvářka? ovšem - jako masky - skrývá, ověřuje pravdu přetvářky jsou zrcadlem tváře.
V Curriculech se nejedná o interpretaci, apologii či souhrn subjektivních a ještě méně objektivních událostí, které se dály nebo mohly přihodit jsou toliko zázemím vymezeným prostorově v tom nejširším smyslu slova. Také zázemím lásky (zmírni moji lásku, modlí se Jakub Deml) i tragické samoty, náhlé samoty v celém národě mezi strupy ještě živého života, ale také zázemím veselého sladkého zmatku. Co bylo, nebylo.
Budiž. Už je dost tohoto pseudoteoretického parazitování a odhalování. Budiž. Mohl jsem sbírku reorganizovat, dát do takzvaného pořádku, chronologického, tematického či ještě jiného, nicméně editor i já jsme dali přednost tomu, jak to bylo napsáno: s rychlou vášní, horkou jehlou, in natura.
Nezdržuj hru, šeptá mi někdo jiný, než na koho tolik myslím.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Curricula do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Curricula.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Curricula (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Curricula bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Curricula doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé