Cyklotoulky II. s dětmi, vozíkem a nočníkem

Kód: 8719319

Úplný název:

Cyklotoulky II. s dětmi, vozíkem a nočníkem (Hroudová Markéta, Zigáček Luděk): Rumunským rájem a moldavským peklem do neuznaného Podnestrí

Autor a popis:

Hroudová Markéta, Zigáček Luděk, CYKLOKNIHY, 264 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
209 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.10.2016 dopoledne. 
 

Rumunským rájem a moldavským peklem do neuznaného Podněstří
Jaké to je cestovat s malými dětmi po východní Evropě? Pít vodu ze studní, ochutnávat kvas, nocovat nadivoko a ráno ze stanu koukat na stáda ovcí? Každý den se potkávat s lidmi, kterým pohled na vozík s dětmi vyvolával úsměv na tváři a srdce se jim otevírala?
Z Rumunska většina cestovatelů zná jenom Transylvánii, Drákulu a Bukurešť, ti zkušenější si vzpomenou ještě na české vesnice v Banátu. Pojďte spolu s autory této knihy objevovat méně známé kouty Rumunska, budete stejně jako oni překvapeni, jaké přírodní a historické skvosty se skrývají ve zdánlivě prázdném území mezi karpatským obloukem a Černým mořem. Čekají vás bahenní sopky, solný kras, soutěska Gura Dobrogei, pozůstatky osídlení z doby ještě dávno před narozením Krista a Dunajská delta.
A potom vám představí Moldávii. Zemi tisíce kopců, vyprahlou a drsnou, nejchudší stát Evropy, ale o to bohatší na přívětivé lidi. Navštívíte spolu s nimi českou vesnici, největší vinné sklepy světa, hlavní město Kišiněv, skalní kláštery a spoustu dalšího.
A víte například, kde leží nezávislá Podněsterská moldavská republika? Tento neuznaný malý státeček na levém břehu řeky Dněstr, který bývá označován za skanzen komunismu? Ten také nemohli vynechat. Městská výzdoba v podobě srpů a kladiv se sochami Lenina je vrátila do starých časů.
Složení cyklovýpravy bylo následující: táta Luděk, máma Markéta, Víťa (3 roky) a Šárka (1,5 roku). Dvě plně naložená kola, stan a už značně zcestovalý žlutý vozík za kolo. Cesta jim trvala 5 týdnů a ujeli při ní 2382 kilometrů.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Cyklotoulky II. s dětmi, vozíkem a nočníkem do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Cyklotoulky II. s dětmi, vozíkem a nočníkem.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Cyklotoulky II. s dětmi, vozíkem a nočníkem (hodnotilo 1 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Cyklotoulky II. s dětmi, vozíkem a nočníkem bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Cyklotoulky II. s dětmi, vozíkem a nočníkem doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Cestování

 
Knihkupectví / Náš svět / Cestování / Cyklotoulky II. s dětmi, vozíkem a nočníkem