Cyrilometodějská tradice v 19. a 20. století, období rozkvětu i snah o umlčení

Kód: 7308513

Úplný název:

Cyrilometodějská tradice v 19. a 20. století, období rozkvětu i snah o umlčení (Junek Marek):

Autor a popis:

Junek Marek, Filozofická fakulta UK v Praze, 270 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
252 Kč (340 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 31.10.2016 dopoledne. 
 

Kolektivní monografie Cyrilometodějská tradice v 19. a 20. století, období rozkvětu i snah o umlčení vznikla jako jeden z výstupů oslav 1150. výročí příchodu Konstantina a Metoděje na Velkou Moravu v roce 2013 a navazuje na stejnojmennou konferenci, které se zúčastnili přední historici, kunsthistorici, etnografové, politologové a religionisté z České republiky a ze Slovenska.

Monografie analyzuje rozličné podoby cyrilometodějská tradice v 19. a 20 století a všímá si jejího odrazu ve formování národních identit v českých zemích. Sleduje, jaká byla úloha cyrilometodějství nejen v období formování novodobého českého a slovenského národa, ale také jakou roli sehrála v boji proti totalitním režimům a jaké je její místo v jednotlivých církvích na území českých zemí a Slovenska. A v neposlední řadě popisuje, jakou zanechala stopu v umění a v lidové tradici v 19. a 20. století.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Cyrilometodějská tradice v 19. a 20. století, období rozkvětu i snah o umlčení do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Cyrilometodějská tradice v 19. a 20. století, období rozkvětu i snah o umlčení.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Cyrilometodějská tradice v 19. a 20. století, období rozkvětu i snah o umlčení (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Cyrilometodějská tradice v 19. a 20. století, období rozkvětu i snah o umlčení bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Cyrilometodějská tradice v 19. a 20. století, období rozkvětu i snah o umlčení doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Cyrilometodějská tradice v 19. a 20. století, období rozkvětu i snah o umlčení