Ďáblův slovník ekonomie a financí

Kód: 8806200

Úplný název:

Ďáblův slovník ekonomie a financí (Kohout Pavel):

Autor a popis:

Kohout Pavel, Internet Art, 256 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
244 Kč (348 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2016 dopoledne. 
 

Ďáblův slovník ekonomie a financí je kniha, kterou lze zařadit do dvou kategorií: kromě literatury faktu také do přihrádky humor. Kniha navazuje na původní Ďáblův slovník, který před více než sto lety publikoval známý cynik Ambrose Bierce a místy připomíná i známého C. Northcote Parkinsona a jeho zákony. Se suchým humorem vysvětluje základní i složitější termíny světa financí: od peněz, dluhů a daní přes akcie, fondy a banky až po manželství, lásku, luxusní zboží a sexuální pracovnice, neboť i tato témata vlastně patří do financí. Stranou nezůstávají ani témata politicko-ekonomická: byrokrati, milionářská daň, Evropská unie, obecné blaho.

Cynické definice se mísí s výběrem kuriozit z reálného finančního světa a s řadou citátů. Terčem sarkasmu je ekonomie jako taková od Marxe po rakouskou školu (ačkoli k ní je slovník mnohem vlídnější). Odborníky i laiky pak zaujme vysvětlení, proč moderní ekonomie je tolik na štíru s předpovídáním téměř čehokoli.

Slovníkový dodatek „Xenofobův stručný atlas světa“ rozšíří okruh vašich předsudků, pokud máte pocit, že trpíte jejich nedostatkem. Další abecedně řazený dodatek, „Panoptikum slavných osobností a jejich neslavných malérů“, vám poskytne příjemný pocit vědění, že i největší figury světových dějin se dopouštěly hloupých chyb, kterých se vy můžete díky slovníku snadno vyvarovat.

Kniha v pevné vazbě je doprovázena četnými ilustracemi a je vhodná i jako dárek pro příznivce tohoto druhu humoru, dále pro pracovníky bank, pojišťoven, finanční poradce a pro centrální bankéře, kteří mají konečně šanci dozvědět se, proč měnová politika nefunguje.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Ďáblův slovník ekonomie a financí do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Ďáblův slovník ekonomie a financí.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Ďáblův slovník ekonomie a financí (hodnotilo 1 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Ďáblův slovník ekonomie a financí bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Ďáblův slovník ekonomie a financí doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Ďáblův slovník ekonomie a financí