Daniel Sloboda - Korespondence Daniela Slobody s Jozefem Miloslavem Hurbanem - Dokumenty I

Kód: 8648862

Úplný název:

Daniel Sloboda - Korespondence Daniela Slobody s Jozefem Miloslavem Hurbanem - Dokumenty I (Fišer Zdeněk):

Autor a popis:

Fišer Zdeněk, Matice moravská, 640 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
252 Kč (340 Kč)
  / ks  
koupit
 

Další svazek ediční řady věnované osobnosti Daniela Slobody (1809-1888), evangelického faráře ve východomoravské Rusavě, který patřil k významným postavám česko-slovenských vztahů 19. století. Jde o edici vzájemné korespondence mezi Slobodou a jeho švagrem Jozefem Miloslavem Hurbanem (1817-1888), čelným představitelem slovenského národního života 19. století, spisovatelem, novinářem, politikem a rovněž evangelickým knězem. Editováno je celkem 164 dopisů, datovaných do let 1844-1887, které toto období velmi dobře reflektují - naděje před rokem 1848 a následné revoluční události, Bachův absolutismus 50. let a poté opětné naděje spojené s obnovením ústavnosti v monarchii. Vedle korespondence jsou do publikace zařazeny Slobodovy příspěvky do dobového moravského tisku a další materiály přibližující oba protagonisty.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Daniel Sloboda - Korespondence Daniela Slobody s Jozefem Miloslavem Hurbanem - Dokumenty I do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Daniel Sloboda - Korespondence Daniela Slobody s Jozefem Miloslavem Hurbanem - Dokumenty I.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Daniel Sloboda - Korespondence Daniela Slobody s Jozefem Miloslavem Hurbanem - Dokumenty I (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Daniel Sloboda - Korespondence Daniela Slobody s Jozefem Miloslavem Hurbanem - Dokumenty I bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Daniel Sloboda - Korespondence Daniela Slobody s Jozefem Miloslavem Hurbanem - Dokumenty I doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Daniel Sloboda - Korespondence Daniela Slobody s Jozefem Miloslavem Hurbanem - Dokumenty I