De Havilland Mosquito - Válečná technika 5 - DVD

Kód: 4610079

Úplný název:

De Havilland Mosquito - Válečná technika 5 - DVD (kol.): Válecná technika 5.

Autor a popis:

B.M.S., 0 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
90 Kč (129 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.10.2016 dopoledne. 
 

5. díl - De Hawilland Mosquito DH.98 De Haviland Mosquito byl britský bojový letoun vynikající svojí univerzálností, nadstadardními letovými a bojovými vlastnostmi v průběhu celé druhé světové války. Byl zkonstruován v De Havilland Aircraft Co. v říjnu 1938. Zpočátku důvěra ministerských úředníků nebyla valná, ale vzhledem k již zmíněným skvělým vlastnostem bylo v roce 1940 dáno svolení k výrobě a zařazení do služby v RAF. Na základě zadání britského Ministerstva války byl původně koncipován jako rychlý neozbrojený bombardér. Díky svým překvapivým výkonům mezi něž patřila hlavně na svou dobu vysoká maximální rychlost 668km/h ve výšce 8500m, za kterou vděčil své aerodynamicky dokonalé dřevěné konstrukci a dvoum legendárním motorům Rolls-Royce Merlin o celkovém výkonu 3420k, byl vyroben téměř ve třiceti různých specifikacích - nejčastěji jako střední stíhací bombardér. Osádku tvořili pilot a navigátor. Letoun byl krátce po válce také ve výzbroji Československého letectva.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit De Havilland Mosquito - Válečná technika 5 - DVD do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s De Havilland Mosquito - Válečná technika 5 - DVD.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení De Havilland Mosquito - Válečná technika 5 - DVD (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na De Havilland Mosquito - Válečná technika 5 - DVD bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S De Havilland Mosquito - Válečná technika 5 - DVD doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / De Havilland Mosquito - Válečná technika 5 - DVD