De Nirova hra

Kód: 8749711

Úplný název:

De Nirova hra (Hage Rawi):

Autor a popis:

Kniha Zlín, 272 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
90 Kč (129 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 31.10.2016 dopoledne. 
 

Válkou zmítaný Libanon, kde zbraně jsou dostupnější než pitná voda a padající bomby dělají každý den ještě pochmurnější než ten předešlý, na počátku 80. let…
Bassam a George jsou dva nespoutaní mladí muži, jejichž dětské hry v ruinách zničeného Bejrútu nabraly nebezpečný kurz. Dny tráví projížděním nuzných ulic v křesťanských částech města a vymýšlejí plány, jak přijít k penězům. Bassam je potřebuje k tomu, aby se dostal na Západ, George touží po moci, kterou mu může nabídnout jen zločinské podsvětí. Realita životů, které si vybrali, je ale neúprosná. Sny se hroutí, naděje jsou mařeny a osudu se nedá uniknout.

Rawi Hage (1964) se narodil v Bejrútu a prožil devět let libanonské občanské války. V osmnácti letech Libanon opustil a odjel do New Yorku, odkud se později přestěhoval do Kanady. V současné době žije v Montrealu, kde se zprvu živil jako taxikář a nyní pracuje jako spisovatel, fotograf a umělec. De Nirova hra, jeho první novela, vydaná v roce 2006, získala několik kanadských literárních ocenění a vysloužila si pochvalné ohlasy kritiky. V roce 2008 vydal Rawi Hage svou další novelu, Cockroach.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit De Nirova hra do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s De Nirova hra .
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení De Nirova hra (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na De Nirova hra bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S De Nirova hra doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé