Děčínská vrchovina

Kód: 3200236

Úplný název:

Děčínská vrchovina (kol.):

Autor a popis:

BETEXA, 0 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
120 Kč (150 Kč)
  / ks  
koupit
 

U této vystřihovánky najdete dva papírové modely - dominantu Děčínské vrchoviny, rozhlednu Děčínský Sněžník (dostavěna r. 1864), a pak papírový model kolesového parního remorkéru Lanna, který byl až do roku 1959 nasazen na úpravu řečišť na Labi a Vltavě.
Dominantou Děčínské vrchoviny a zároveň největší stolovou horou Česka je Děčínský Sněžník (německy Hoher Schneeberg) o výšce 723 m.n.m. Vyhledávaným turistickým cílem je již od roku 1864, kdy byla na vrcholu vybudována kamenná 33 m vysoká věž. Ta nebyla původně stavěna jako rozhledna, ale za svůj vznik vděčí v té době probíhající zeměměřičské akci, kdy bylo celé území tehdejšího rakouského mocnářství rozděleno do trojúhelníků takzvané triangulační sítě. Jedním z opěrných bodů se tak stal nejvyšší skalní výběžek na Děčínském Sněžníku.
Tehdejší majitel František Antonín Thun zadal u drážďanského architekta Haneleho projekt kamenné věže. Ten předložil návrh 33 m vysoké věže, a tak v roce 1863 na vrcholu Sněžníku začala vyrůstat věž hodná zámeckého parku. Tuto věž Vám nyní přináší Betexa ve zmenšené podobě v meřítku 1:87. Uvnitř vede kamenné točité schodiště a osvětlení jednotlivých poschodí zajišťuje celkem 1 2 oken. Horní plošina věže je zároveň přesným a pevným měřičským bodem 2391 stop nad mořem. Stavba byla dokončena nákladem asi 20 000 zlatých v roce 1864. V témže roce byla zpřístupněna veřejnosti a již v roce 1865 byl přistavěn prosperující hostinec a později i turistická chata s noclehárnou.
Papírové modely jsou ve dvou verzích: základní pro začátečníky a mírně pokročilé a pak přílohu s detaily, které ocení pokročilý a zkušený modelář.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Děčínská vrchovina do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Děčínská vrchovina.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Děčínská vrchovina (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Děčínská vrchovina bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Děčínská vrchovina doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Výtvarné nápady