Dějiny české mystiky 1. - Legenda Karel Weinfurter

Kód: 7281166

Úplný název:

Dějiny české mystiky 1. - Legenda Karel Weinfurter (Sanitrák Josef): Legenda Karel Weinfuerter

Autor a popis:

Sanitrák Josef, Eminent, 328 stran, jazyk - čeština, 2006

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
236 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2016 dopoledne. 
 

Zažehnutí plamene mystiky v naší zemi je spjato především s osobou Karla Weinfurtera, protagonisty první části třídílného cyklu Dějiny české mystiky. Přestože byl ve své době populární postavou nejen v okruhu alternativních duchovědních bádání, bylo až dosud o jeho životě poměrně málo informací, zkreslených navíc nejrůznějšími deziformacemi, ale často i vědomě a záměrně šířenými pomluvami či historkami blížícími se legendám. Jeho knihy vycházejí nejen u nás, ale v překladech i za hranicemi naší země dodnes. Nejen svým zásadním dílem Ohnivým keřem, ale i mnoha dalšími se tak řadí ke světovým jménům alternativních duchovních oborů.
Skrze knihy Karla Weinfurtera a jeho spolek Psyché začínali s mystikou osobnosti jako Otakar Čapek, František Drtikol, Jaroslav Kočí, František Bardon, Rudolf W. Hynek, Jiří Scheufler či Květoslav Minařík, jeho působením se k nám dostala jména jako Paul Brunton či Ramana Maháriši, na která navázala většina soudobých propagátorů těchto směrů, ať to byl zesnulý Eduard Tomáš či stále aktivně působící Jiří Vacek, díky Weinfurterovi se vzedmula vlnu zájmu o mystiku i v řadách katolické církve. Osudů Weinfurterova přímého pokračovatele Otakara Čapka, spolku Psyché a dalších událostí si všimne část druhá, která přinese také podrobnou dokumentaci a ukázky z méně známé Weinfurterovy tvorby.
Poslední, třetí část Dějin české mystiky se bude věnovat širším souvislostem, které šíření mystiky u nás předcházely či je doprovázely; alternativní duchovní směry totiž měly svůj původ v hnutích, jakými byly spiritismus, teozofie a další příbuzné obory. Seznámíme se jak se vznikem těchto hnutí, tak s jejich představiteli světovými i českými a s přesahem, kterým tato hnutí zájem o mystiku ve světě i u nás podnítila. Pro mnohé bude jistě zajímavý i oddíl věnovaný autorům okultní literatury, ať už naučné či beletristické, která u nás na počátku 20. století nejen v překladech Karla Weinfurtera vycházela.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Dějiny české mystiky 1. - Legenda Karel Weinfurter do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Dějiny české mystiky 1. - Legenda Karel Weinfurter.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Dějiny české mystiky 1. - Legenda Karel Weinfurter (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Dějiny české mystiky 1. - Legenda Karel Weinfurter bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Dějiny české mystiky 1. - Legenda Karel Weinfurter doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Duše a tělo

 
Knihkupectví / Duše a tělo / Dějiny české mystiky 1. - Legenda Karel Weinfurter