Dějiny československého komiksu 20. století

Kód: 7470061

Úplný název:

Dějiny československého komiksu 20. století (Prokůpek Tomáš, Kořínek Pavel, Foret Martin, Jareš Michal):

Autor a popis:

Prokůpek Tomáš, Akropolis, 1088 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
2 072 Kč (2 800 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

V posledních letech se tuzemský komiks a obrázkový seriál těší zvýšené přízni čtenářů, kritiků i odborných badatelů. Dlouho opomíjenému, pokud už ne zcela záměrně přehlíženému a omezovanému mediálnímu žánru se dostává pozornosti prostřednictvím dílčích publikací či výstav, celistvější historický přehled ale dosud chyběl.
Asi těžko si lze představit knihu o několika tisících postav a hrdinů, která by zároveň byla pro čtenáře stále přehledná a čtivá. A právě takové Dějiny československého komiksu 20. století jsou. Přinášejí první komplexní a odborně fundované pojednání o komiksovém 20. století v našem kulturním a jazykovém prostoru, nabízejí pohled na jeho proměny a tendence, připomínají nejslavnější osobnosti (Lada, Sekora, Saudek, Němeček) a samozřejmě představují známé i méně známé komiksové hrdiny. Neopomíjejí při tom ani mnoho tvůrců, časopisů, knih a aktivit dnes pozapomenutých. S důrazem kladeným na sledování vývojových linií formálních, žánrových i motivických zahrnují Dějiny do svého výkladu přirozeně i oblast komiksové tvorby překladové, jakož i šířeji pojímané exkurzy věnované společenské pozici komiksu a obrázkového seriálu. Dějiny československého komiksu 20. století tak nechtějí nabídnout jen detailní popis československé komiksové a obrázkovoseriálové tvorby, ale zprostředkovaně vyprávějí i příběh o pozici, funkci a proměnách komiksu v česko- a slovenskojazyčném kulturním prostoru.
Dva obsáhlé svazky (I: 1900–1964 II: 1964–2000) doprovází bohatý ilustrační materiál, detailní rejstříky jmenné i věcné a medailony domácích komiksových tvůrců.

Publikaci připravil čtyřčlenný autorský kolektiv z Ústavu pro českou literaturu AV ČR a Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci v rámci grantu GA ČR (hlavní redaktor Pavel Kořínek).
Vychází za podpory Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury ČR a hlavního města Prahy.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Dějiny československého komiksu 20. století do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Dějiny československého komiksu 20. století.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Dějiny československého komiksu 20. století (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Dějiny československého komiksu 20. století bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 1).
 
 
 

S Dějiny československého komiksu 20. století doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Umění

 
Knihkupectví / Umění / Dějiny československého komiksu 20. století