Dějiny ruského a sovětského letectva do 2. světové války - DVD

Kód: 4611069

Úplný název:

Dějiny ruského a sovětského letectva do 2. světové války - DVD (kol.):

Autor a popis:

B.M.S., 0 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
139 Kč (199 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 31.10.2016 dopoledne. 
 

Úspěchy prvních aviatiků ve světě na počátku 20. století vyvolaly zájem o letectví také v Rusku. Začaly vznikat kluby nadšenců do aviatiky, do nichž se zapojovaly i významné osobnosti ruského průmyslu. K jedněm z podporovatelů z nejvyšších kruhů patřil člen carské rodiny velkokníže Alexandr Michajlovič Romanov.
Zpočátku se tehdy ruští piloti školili ve Francii a první z nich se z leteckých škol vrátili na podzim roku 1910. Již na jaře 1910 se v Petrohradu uskutečnil první letecký týden a v září pořádal carský aeroklub na Komandantském letišti první všeruský letecký den. Během vystoupení zde zahynul jeden z prvních ruských pilotů, Lev Makarovič Macejevič.
Díky spojeneckým vztahům a výcviku ruských pilotů se především se svými letadly v Rusku prosadili Francouzi. Pro vojenské letectvo byly zakoupeny letouny Blériot, Deperdussin, Farman a Morane-Saulnier. Tuto dominanci si francouzské typy udržely i během 1. světové války, kdy je doplnily
i britské, příp. ukořistěné Německu a Rakousku-Uhersku.
Avšak ani ruští letečtí konstruktéři se nechtěli nechat zahanbit. Dokument představujeme nejvýznamnější z nich spolu s jimi vyvinutými stroji a to v období do 2. Světové války.
Obsahuje 52 stránkovou publikaci s dobovými obrázky a technickými daty nejdůležitějších letounů.
délka - 49 min, jazyk - česky, rusky
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Dějiny ruského a sovětského letectva do 2. světové války - DVD do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Dějiny ruského a sovětského letectva do 2. světové války - DVD.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Dějiny ruského a sovětského letectva do 2. světové války - DVD (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Dějiny ruského a sovětského letectva do 2. světové války - DVD bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Dějiny ruského a sovětského letectva do 2. světové války - DVD doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Dějiny ruského a sovětského letectva do 2. světové války - DVD