Dějiny sovětského a ruského letectva od začátku 2. světové války do současnosti - DVD

Kód: 4612079

Úplný název:

Dějiny sovětského a ruského letectva od začátku 2. světové války do současnosti - DVD (kol.):

Autor a popis:

B.M.S., 0 stran, jazyk - CZ, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
139 Kč (199 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.10.2016 dopoledne. 
 

V roce 1939 přišel Stalin s novým heslem: „200.000 letců - 200.000 letadel“. To znamenalo vytvořit nový systém výcviku pilotů a mechaniků. Mimo personálu bylo potřebné také zajistit dostatečné množství kvalitních letadel vlastní výroby a postupně se osamostatnit od potřeby nakupovat v zahraničí. Vzniknul Centrální aero - hydrodynamický ústav (CAGI) a vznikaly také další konstrukční kanceláře.

Na sovětské typy letadel a jejich výrobu měly nákupy v zahraničí velký vliv. Jednalo se přímo o celá letadla, tak i jednotlivé části a především motory. Do roku 1939 SSSR nakoupil přes 700 různých typů letadel a kolem 60 licencí na jejich výrobu.

V dokumentu shlédnete mnoho typů letounů vzniklých v období, kterým se zabývá tento film. V rozsáhlé připojené publikaci s obrázky a odbornými texty zjistíte, kolik v rámci ruského leteckého průmyslu existovalo hlavních kanceláří (abecedně seřazeny), ve kterých vzniklo mnoho sériově vyráběných typů letounů nebo vrtulníků. Podstatným faktem také je, že pouze menšímu množství z nich se podařilo přežít až do současnosti. Některé např. Antonova kancelář se nyní nachází na Ukrajině, jiné zanikly bez náhrady.

zvuk: stereo, DOLBY DIGITAL
jazyk: CZ, RUS
délka: 60 min
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Dějiny sovětského a ruského letectva od začátku 2. světové války do současnosti - DVD do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Dějiny sovětského a ruského letectva od začátku 2. světové války do současnosti - DVD.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Dějiny sovětského a ruského letectva od začátku 2. světové války do současnosti - DVD (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Dějiny sovětského a ruského letectva od začátku 2. světové války do současnosti - DVD bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Dějiny sovětského a ruského letectva od začátku 2. světové války do současnosti - DVD doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Filmy

 
Knihkupectví / Filmy / Dějiny sovětského a ruského letectva od začátku 2. světové války do současnosti - DVD