Demokratizace a lidská práva.

Kód: 7419159

Úplný název:

Demokratizace a lidská práva. (Holzer Jan, Molek Pavel, kol.): Stredoevropské pohledy

Autor a popis:

Holzer Jan, Molek Pavel, SLON, 266 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
231 Kč (325 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.10.2016 dopoledne. 
 

Demokracie a lidská práva se zdají být v západním společenskovědním diskursu i politické praxi těsně propojenými pojmy. Je ovšem jejich blízkost skutečně tak očividná? Ve smyslu této otázky je základním cílem monografie analyzovat význam a důsledky proměn diskursu demokratizace a lidských práv pro současné sociopolitické procesy, a to s přihlédnutím a důrazem na realitu střední Evropy.

Kniha nejprve rozebírá metodologické výzvy současného výzkumu demokratizace a lidských práv a vymezuje klíčové termíny spjaté s nedemokratickými režimy a jejich demokratizací, dále rozebírá jejich vývoj „po“ demokratizaci, tedy směřování některých demokratizujících se režimů spíše k režimům hybridním, včetně jejich poměru k dodržování lidských práv.

V dalších kapitolách autoři kladou základní otázky po smyslu a definici demokracie, jejích různých formách a koncepcích, podrobně rozebírají lidská práva, proměny jejich zdůvodnění v různých obdobích a různých školách politické filozofie a zaměřují se i na otázku konstitucionalismu a jeho propojení s demokracií a lidskými právy.

Druhá část knihy je zaměřena na konkrétnější a praktičtější problémy: vztah voleb a demokratizace, demokratizaci a lidská práva pohledem současných základních teorií mezinárodních vztahů či sekuritizaci lidských práv a demokracie. Poslední kapitola se zaměřuje na otázku, do jaké míry s sebou demokratizace států střední Evropy přinesla porušování některých lidských práv a jak je posuzovaly ústavní soudy těchto států a Evropský soud pro lidská práva.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Demokratizace a lidská práva. do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Demokratizace a lidská práva..
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Demokratizace a lidská práva. (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Demokratizace a lidská práva. bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Demokratizace a lidská práva. doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Demokratizace a lidská práva.