Deník rodícího se otce

Kód: 8742317

Úplný název:

Deník rodícího se otce (Tesař Milan):

Autor a popis:

Tesař Milan, Daranus, 232 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
174 Kč (249 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Vztah otce a syna je věčné téma literatury... V románu Milana Tesaře, ikonického redaktora časopisu Reflex, je navíc obsaženo v různých podobách. Ta hlavní je sevřena v čase, kdy ústřední postava knihy, čtyřicetiletý novinář Simon, čeká se svou manželkou dítě, syna. Vedlejší, nicméně důležitá osa příběhu se pak týká Simonova vztahu k otci, stárnoucímu kytarovému virtuosovi. A je tu i barvitá vzpomínka tohoto hudebníka na jeho vlastního tátu, jenž roku 1949 emigroval do Brazílie.
Román se odvíjí v atmosféře napětí, drobounkých střípků humoru a současně i smutku, z nějž novináře Simona vykoupí jeho čerstvě narozený syn. Zároveň se v osudech klíčových hrdinů rozevírají moderní dějiny naší země. Otázky emigrace, výslechy v kancelářích StB a jejich stopy ukryté se zrádným svědectvím v archivech, český pohled na země daleko za naším obzorem. Příběh zavádí čtenáře i do Itálie, do Brazílie a do Spojených států.
Až do samého závěru se románem vinou Simonovy pochyby: nečekám, proboha, další dítě se svou někdejší přítelkyní, nyní už nebezpečnou hysterkou? Jsem skutečně synem svého otce, fanfarónského muzikanta? Porodí má žena hezkého, zdravého kluka? Rozuzlení je nakonec šťastné, tak jak to občas bývá i v životě.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Deník rodícího se otce do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Deník rodícího se otce.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Deník rodícího se otce (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Deník rodícího se otce bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Deník rodícího se otce doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Deník rodícího se otce