Dešťová hůl

Kód: 7491773

Úplný název:

Dešťová hůl (Hájíček Jiří):

Autor a popis:

Hájíček Jiří, Host, 300 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
221 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Po úspěšných románech Selský baroko a Rybí krev završuje Jiří Hájíček svou volnou „venkovskou trilogii morálního neklidu“

Předešlé literární sondy obrácené do minulosti české vesnice následuje nyní román ze současnosti. Opět silný příběh, v němž kromě lidí tentokrát hrají důležitou roli pozemky — zděděná pole a spory kolem jejich vlastnictví. Venkovská krajina jihočeských blat je vůbec v textu silně přítomna a kromě jedinečné atmosféry dodává příběhu i historický kontext a také nepřímo vstupuje do osudů hlavních postav.

Zbyněk, profesí správce pozemků, se po mnoha letech setkává se svou dávnou láskou, aby jí pomohl se zdánlivě jednoduchým majetkoprávním problémem. Vrací se na venkov, na místa svého dětství a dospívání, a zamotává se do nejasných okolností pozemkového sporu, ale také do osobní a manželské krize. Potýká se s nespavostí, bloudí krajinou a katastrálními mapami a nad ním se jako přízrak vznáší bláznivý venkovský aviatik z osmnáctého století. Ve zlomovém okamžiku jde Zbyněk s tváří pomalovanou válečnými barvami do boje. Za to, co považuje za správné, za sny dětství a „aby se jednoho rána neprobudil jako někdo jiný“.


 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Dešťová hůl do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Dešťová hůl.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Dešťová hůl (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Dešťová hůl bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Dešťová hůl doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Česká současná literatura