Děti Ireny Sendlerové

Kód: 7222705

Úplný název:

Děti Ireny Sendlerové (Mieszkowska Anna):

Autor a popis:

Mieszkowska Anna, VÍKEND, 360 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
69 Kč (99 Kč)
  / ks  
koupit
 

Irena Sendlerová, neuvěřitelně odvážná žena, zachránila za 2. světové války před jistou smrti 2500 židovských děti z varšavského ghetta. Autorka sleduje její život od raného dětství a dospívání, které formovalo její charakter a odvahu. Ta se projevila v jejím nasazení a odhodlání pomoci nejvíce potřebným a bezbranným, především dětem. Irena Sendlerová v knize vzpomíná, jak zachraňovala děti a kudy se ubíraly
jejich poválečné osudy. Líčí nesnáze a nebezpečí, ale i radosti, které prožívala spolu s nimi. Mnoho z těchto dětí ji považuje za svou druhou matku a cítí k ní velký vděk a lásku. I když její příběh není tak známý jako příběh Nicholase Wintona a jeho zachráněných dětí, nebo Oscara Schindlera, byl stejně neuvěřitelný a dramatický.
Autorka vzdává hold této ženě s nezlomným duchem, silným charakterem, citlivostí k cizímu utrpení a bezpříkladnou připravenosti se obětovat. Jejím záměrem bylo seznámit co nejvíce lidi s jejím velkým činem. Po letech šikany, ponížení a pronásledování v poválečných letech byl Ireně Sendlerové v roce 1965 udělen titul Spravedlivý mezi národy, v roce 2003 obdržela nejvyšší polské vyznamenání, Řád bílého orla. Byla také nominována na Nobelovu cenu míru.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Děti Ireny Sendlerové do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Děti Ireny Sendlerové.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Děti Ireny Sendlerové (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Děti Ireny Sendlerové bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Děti Ireny Sendlerové doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu